Главная Все новости Налогообложение Акцизы

Ставки акциза на табак для нагрева необходимо безотлагательно пересмотреть, – Федерация работодателей

Резкое повышение ставки налога на табакосодержащие изделия для электрического нагрева (ТВЕН) на 320% с 1 января 2021 года значительно усилит риски непоступления запланированных доходов в государственный бюджет

Федерація роботодавців неодноразово звертала увагу Уряду, парламенту на можливі негативні наслідки для економіки та державного бюджету від прийняття Закону України № 466, який отримав назву «закон про податковий терор». Через різке підвищення ставки податку на тютюновмісні вироби для електричного нагрівання (ТВЕН) на 320% з 1 січня цього року значно посились ризики ненадходження запланованих доходів до державного бюджету.

Прогнозовані наслідки таких необґрунтованих рішень парламенту не забарились - наприклад третій найбільший платник податків в Україні – тютюнова компанія «Філіп Морріс» змушена знизити плани викупу акцизних марок із запланованих 50 мільйонів до 35 мільйонів штук. Це означає зменшення сплати тютюнового акцизу, відповідно – доходів державного бюджету.

У грудні минулого року Верховна Рада не підтримала поправку про поступове підвищення ставки акцизу на ТВЕН через інформаційну активність у стінах парламенту народних депутатів, які просувають антитютюнові ініціативи, зокрема Лади Булах. При цьому 168 народних депутатів фракції «Слуга народу» підтримали згадану ініціативу про поступове підвищення акцизу на ТВЕН. Але цього виявилося виявилось недостатньо для прийняття компромісного, обґрунтованого рішення парламенту.

Поправкою пропонувалось підвищення податку на ТВЕН на 200% з 1 січня 2021 року та подальше поступове підвищення такого податку на 30% до 2025 року. Таке рішення не призвело б до легко прогнозованих негативних наслідків для державного бюджету та не менш відчутного удару по інвестиційних перспективах країни стосовно виробництва та реалізації ТВЕН в Україні.

Підвищення акцизу на 320% - це «червоне світло» для інвесторів й удар по легальному ринку. Продукція, з якої сплачуються всі податки, стане неконкурентоспроможною внаслідок значного зростання ціни, її негайно замістить нелегальна з країн – сусідів, де до податків на ТВЕН практикують більш розумні підходи.

Роботодавці закликають народних депутатів переглянути підхід до оподаткування ТВЕН і встановити зважені економічно обґрунтовані ставки акцизного податку для відновлення балансу інтересів розвитку бізнесу та надходжень до державного бюджету.

***

УВАГА!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER. Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Джерело
Федерация работодателей Украины
Рубрика:
Налогообложение / Акцизы
Теги:
Акциз , Табачные изделия

Обратите внимание: новостная лента «Дебет-Кредит» содержит не только редакционные материалы, но также статьи сторонних авторов, разъяснения сотрудников фискальной службы и т.п.

Данные материалы, а также комментарии к ним, отражают исключительно точку зрения их авторов и могут не совпадать с точкой зрения редакции.

Редакция не идентифицирует лица комментаторов, а не модерирует тексты комментариев и не несет ответственности за их содержание.

30 днiв передплати безкоштовно!

Комментарии: 0

Новости по теме

Консультации по теме