Главная Все новости Налогообложение Другие налоги

Скважина в аренде: кто платит рентную плату за спецводопользование?

С 01.01.2018 года был изменен перечень субъектов хозяйствования, являющихся плательщиками рентной платы за спецводопользование. Являются ли сейчас плательщиками такого налога владельцы скважины, которые сдают их в аренду и самостоятельно добычу воды не осуществляют?

Детально, хто є платниками рентної плати за спеціальне використання води, ми писали тут

Офіс великих платників податків ДФС у консультації від 05.05.2018 р. № 2023/ІПК/28-10-01-03-11 нагадав, що відповідно до п. 255.1 ПКУ платниками рентної плати за спеціальне використання води є, зокрема, первинні водокористувачі - суб'єкти господарювання незалежно від форми власності. Первинними водокористувачами вважаються юридичні особи, їх філії, відділення, представництва, інші відокремлені підрозділи без утворення юридичної особи, постійні представництва нерезидентів, а також фізичні особи - підприємці, які використовують та/або передають вторинним водокористувачам воду, отриману шляхом забору води з водних об'єктів.

А у вторинних водокористувачів, що використовують воду, отриману від первинних водокористувачів, відсутній обов’язок щодо сплати рентної плати за спеціальне використання води у 2018 році.

Тому податківці наголосили: якщо свердловина, яка розташована на території підприємства, була передана ним в оренду, і таке підприємство безпосередньо не здійснює видобуток води, то такий орендодавець не є платником рентної плати. Навіть, якщо купуватиме видобуту воду у орендатора своєї свердловини.

Платником рентної плати в даному випадку буде орендар такої свердловини, оскільки саме він безпосередньо здійснює видобуток води з неї і тому має статус первинного водокористувача.

 

Чи потрібно повідомляти податківців про втрату статусу платника рентної плати?

Якщо до здачі свердловини в оренду підприємство перебувало на обліку як платник рентної плати за спецводокористування, чи треба надавати податківцям якісь документи, щоб знятися з цього обліку після втрати статусу первинного водокористувача?

У коментованому листі податківці зазначили, що заява про виключення з переліку платників рентної плати за спеціальне використання води до контролюючих органів не подається. Якщо суб’єкт господарювання перестав бути платником рентної плати, він просто не подає декларацію за наступні податкові періоди.

Автор:
Станислав Горбовцов
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Налогообложение / Другие налоги
Теги:
Водопользование , Аренда , Рентная плата

Обратите внимание: новостная лента «Дебет-Кредит» содержит не только редакционные материалы, но также статьи сторонних авторов, разъяснения сотрудников фискальной службы и т.п.

Данные материалы, а также комментарии к ним, отражают исключительно точку зрения их авторов и могут не совпадать с точкой зрения редакции.

Редакция не идентифицирует лица комментаторов, а не модерирует тексты комментариев и не несет ответственности за их содержание.

Комментарии: 0

Новости по теме

Консультации по теме