Главная Все новости Налогообложение Другие налоги

Выбросы двуокиси углерода превысили 500 тонн в 2018 году: что будет за неподачу ф. №2-ТП в ГФС?

Применение штрафов за непредставление или несвоевременное представление (вместе с декларацией по эконалогу) копии ф. №2-ТП нормами НКУ не предусмотрено

Податківці у підкатегорії 120.05 «ЗІР» наголосили, що у разі якщо річний обсяг викидів двоокису вуглецю перевищує 500 тонн за рік, суб’єкти зобов’язані зареєструватися платниками екоподатку у звітному періоді такого перевищення. Такі платники зобов’язані також скласти та подати звітність, нарахувати та сплатити податок за цей звітний період.

Водночас у листі ДФС від 16.01.2019 р. №1422/7/99-99-12-03-04-17 зазначено, що за зобов’язаннями екологічного податку за викиди двоокису вуглецю в атмосферне повітря, що виникають за результатами діяльності у 2019 році, до платників екологічного податку, в частині викидів двоокису вуглецю в атмосферне повітря, належать суб’єкти, у яких сукупний річний обсяг викидів двоокису вуглецю в атмосферне повітря за даними форми статистичної звітності 2-ТП (повітря) за 2018 рік, копія якої подається до органу ДФС за місцезнаходженням стаціонарного джерела викидів, перевищує 500 тонн.

При цьому застосування штрафів за неподання або несвоєчасне подання (разом з  декларацією екологічного податку) до ДФС копії статистичної звітності 2-ТП (повітря) (річна) нормами ПКУ не передбачено.

Тож головне відзвітувати та сплатити екоподаток. Проте тим підприємствам, які вказали у ф. №2-ТП за 2018 рік більше 500 тонн викидів, але не виконали всі свої зобов'язання щодо екоподатку за 4 квартал 2018 року, доведеться чекати на штрафи. Адже ДФС інформацію зі звіту №2-ТП може отримати від Держстату.

Автор:
Русанова Анна
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Налогообложение / Другие налоги
Теги:
Экологический налог , Отчетность , Штрафы

Обратите внимание: новостная лента «Дебет-Кредит» содержит не только редакционные материалы, но также статьи сторонних авторов, разъяснения сотрудников фискальной службы и т.п.

Данные материалы, а также комментарии к ним, отражают исключительно точку зрения их авторов и могут не совпадать с точкой зрения редакции.

Редакция не идентифицирует лица комментаторов, а не модерирует тексты комментариев и не несет ответственности за их содержание.

Новини від Дт-Кт «Дебету-Кредиту» – тепер у Viber!

Комментарии: 0

Новости по теме

Консультации по теме