Главная Все новости Налогообложение Другие налоги

Какие ошибки допускают плательщики акциза при составлении РК к АН «С»

Остановимся на особенностях заполнения РК к АН «С» и частых ошибках при его заполнении, которые приводят к непринятию такого РК

M.E.Doc нанадує особливості заповнення розрахунку коригування АН.

Нагадаємо, що залежно від того, які показники АН коригуються, в РК проставляється наступний код коригування:

 

Особливості заповнення РК з кодом коригування «1» та/або «2»

 1. У разі коригування за кодами виду коригування «1», «2» допускається внесення відмітки «Х» до двох зазначених полів одночасно.
 2. При умові коригування за кодом «1» та/або кодом «2» заповнюється розділ І табличної частини РК. Увага! Розділ ІІ не заповнюється.
 3. При умові коригування за кодом «1» та/або кодом «2» допускається відмітка у полі «Реєстрація в ЄРАН першого примірника особою, що реалізує спирт етиловий» або у полі «Реєстрація в ЄРАН першого примірника особою – отримувачем спирту етилового». Увага! Відповідна відмітка може бути внесена лише до одного із зазначених полів.

При цьому врахуйте, що РК, складений в одному примірнику, в ЄРАН реєструє особа, що реалізує спирт етиловий. Отже, відмітка у полі «Реєстрація в ЄРАН першого примірника особою, що реалізує спирт етиловий» заповнюється при умові, якщо коди операцій  – 1, або 2, або 3, або 4, або 5, або 6 (див. Рис. 1).

 

 

Якщо РК складені в двох примірниках, то:

– у разі збільшення обсягів реалізованого спирту етилового або якщо коригування показників не змінює обсягу реалізованого спирту етилового, примірники РК реєструються в ЄРАН в порядку, передбаченому для акцизних накладних:

 • перший примірник – особою, що реалізує спирт етиловий;
 • другий примірник – особою – отримувачем спирту етилового;

– у разі зменшення обсягів реалізованого спирту етилового – особа - отримувач спирту етилового реєструє в ЄРАН перший та другий примірники РК.

 

Особливості заповнення РК з кодом коригування «3»

 1. Якщо в РК зазначено код виду коригування «3», то у табличній частині РК заповнюємо розділ І. Увага! Розділ ІІ РК не заповнюється.
 2. При коригуванні за кодом «3» допускається відмітка тільки у полі «Реєстрація в ЄРАН першого примірника особою, що реалізує спирт етиловий».
 3. При коригуванні коду товарної підкатегорії значення «код товару згідно з УКТ ЗЕД» у гр.1 не може дорівнювати значенню «код товару згідно з УКТ ЗЕД» гр.2.
 4. У полі «Код товару згідно з УКТ ЗЕД» зазначається 10 знаків; у полі «Опис товару згідно з УКТ ЗЕД» зазначається текст до 250 символів (див. Рис. 2).

 

 

Особливості заповнення РК з кодом коригування «4»

 1. Якщо в РК зазначено код виду коригування «4», то не заповнюється розділ ІІ табличної частини РК.
 2. В РК з кодом коригування «4» допускається відмітка у полі «Реєстрація в ЄРАН першого примірника особою, що реалізує спирт етиловий» або у полі «Реєстрація в ЄРАН першого примірника особою – отримувачем спирту етилового». Увага! Відповідна відмітка може бути внесена лише до одного із зазначених полів (див. Рис. 1).
 3. Поле «Обсяг реалізованого спирту» заповнюється числовими значеннями з заокругленням до двох знаків після коми (див. Рис. 3).
 4. РК з кодом коригування «4» перевіряються також на ідентичність кодів товару за УКТ ЗЕД. А саме, обсяги з правильним кодом товару згідно з УКТ ЗЕД мають збігатися з обсягами, які зменшуються, з помилковим кодом товару згідно з УКТ ЗЕД.

 

 

Особливості заповнення РК з кодом коригування «5»

 1. Якщо в РК зазначено код виду коригування «5», то розділ І табличної частини РК не заповнюється!
 2. В РК з кодом виду коригування «5» допускається відмітка тільки у полі «Реєстрація в ЄРАН першого примірника особою, що реалізує спирт етиловий» (див. Рис. 4).
 3. В РК з кодом коригування «5» до відповідного поля розділу ІІ лівої частини РК вносяться серія та номер податкового векселя, де допущено помилку, які зазначено в АН, що коригується, а в правій частині – правильні реквізити векселя (див. Рис. 5).

  

Джерело
M.E.Doc
Рубрика:
Налогообложение / Другие налоги
Теги:
Акциз , Алкоголь , Акцизная накладная

Обратите внимание: новостная лента «Дебет-Кредит» содержит не только редакционные материалы, но также статьи сторонних авторов, разъяснения сотрудников фискальной службы и т.п.

Данные материалы, а также комментарии к ним, отражают исключительно точку зрения их авторов и могут не совпадать с точкой зрения редакции.

Редакция не идентифицирует лица комментаторов, а не модерирует тексты комментариев и не несет ответственности за их содержание.

Комментарии: 0

Новости по теме

Консультации по теме

Хочете отримувати

найважливіші новини від «Дебету-Кредиту»?