Главная Все новости Налогообложение Другие налоги

Налог на авто: сколько заплатили украинцы в бюджеты в 2020 году

Украинцы заплатили 202 миллиона гривен транспортного налога за ценные автомобили в 2020 году

Економічна правда розповідає, що українці заплатили 202 мільйони гривень транспортного податку за коштовні автомобілі у 2020 році.

Ставка податку становить 25 тис грн за автомобіль. Проте надходження від нього до місцевих бюджетів є мізерними та не перевищують кількох десятих відсотка від усіх громад.

Що не врахували автори ідеї оподатковувати розкішні авто – це відповідальність за його несплату. Якщо власник автомобіля за понад 2,25 млн грн не сплатить 25 тис грн, то на нього накладуть штраф в сумі 340 грн. Максимальне покарання – 1020 грн, при повторній несплаті.

Третій рік поспіль надходження від податку скорочуються. Як свідчать дані Державної податкової служби, отримані ЕП, у 2018 році обсяг коштів перерахованих для сплати транспортного податку досягав 315 млн грн, а за підсумками 2020 року – лише 202 млн грн.

По-перше, це пов’язано з тим, що скорочується й сам перелік авто, з яких потрібно платити податок. По-друге, зменшення надходжень від транспортного податку пов’язане ще й зі зниженням платоспроможності. Так, у 2017-2018 роках податок стягувався з авто, куплених ще до кризи 2014 року.

Після 2014 року українці стали купувати менше автомобілів, зокрема й люксових, тому й надходження скоротилися. 

У 2013 році в Україні зареєстрували загалом 213 тис нових легкових авто, в той час як у 2019-2020 роках щороку реєстрували менш ніж 90 тис.

За даними Державної податкової служби, минулого року найбільше скоротили відрахування саме фізичні особи – на 46%, у порівнянні з піковим 2018 роком, тоді як по юридичним особам падіння становило лише 21%.

Тенденція до зменшення надходжень від транспортного податку, швидше за все, продовжиться й у 2021 році. Цьогоріч перелік автомобілів, з яких потрібно сплачувати податок, скоротився до 172 моделей – це вдвічі менше, ніж у 2019 році. Це зменшує й кількість платників «податку на розкіш», яких серед громадян у 2020 році було лише 2962 особи.

«Якщо власник автомобіля за понад 2,25 млн грн не сплатить 25 тис грн, то на нього накладуть штраф в сумі 340 грн. Максимальне покарання – 1020 грн, при повторній несплаті», – підкреслюється в статті.

***

УВАГА!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER. Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Джерело
Экономическая правда
Рубрика:
Налогообложение / Другие налоги
Теги:
Транспортные средства , Транспортный налог

Обратите внимание: новостная лента «Дебет-Кредит» содержит не только редакционные материалы, но также статьи сторонних авторов, разъяснения сотрудников фискальной службы и т.п.

Данные материалы, а также комментарии к ним, отражают исключительно точку зрения их авторов и могут не совпадать с точкой зрения редакции.

Редакция не идентифицирует лица комментаторов, а не модерирует тексты комментариев и не несет ответственности за их содержание.

30 днiв передплати безкоштовно!

Комментарии: 0

Новости по теме

Консультации по теме