Главная Все новости Налогообложение НДФЛ

Налоговая скидка за обучение школьников и дошкольников — разъяснение ГФС

Налоговая скидка за обучение на сумму средств, уплаченных отечественным учреждениям дошкольного, внешкольного и общего среднего образования, будет учитываться по расходам, понесенным после 28 июля 2018 года. Почему именно после этой даты? Узнайте с консультации ГФС в Киевской области

ДФС у Київській області звертає увагу, що Законом №2477 внесені зміни, зокрема, до пп. 166.3.3 ПКУ. Згідно із ним платник податку має право включити до податкової знижки у зменшення оподатковуваного доходу платника податку за наслідками звітного податкового року, визначеного з урахуванням положень п. 164.6 ПКУ, фактично здійснені ним протягом звітного податкового року витрати у вигляді суми коштів, сплачених платником податку на користь вітчизняних закладів дошкільної, позашкільної, загальної середньої, професійної (професійно-технічної) та вищої освіти для компенсації вартості здобуття відповідної освіти такого платника податку та/або члена його сім’ї першого ступеня споріднення.

Пунктом 166.1 ПКУ визначено, що підстави для нарахування податкової знижки із зазначенням конкретних сум відображаються платником податку у річній податковій декларації, яка подається по 31 грудня включно наступного за звітним податкового року до контролюючому органу, в якому перебуває на обліку платник податків - п. 49.1 ПКУ.

Звертаємо увагу, що пп. 166.4.3 ПКУ встановлено, що якщо платник податку до кінця податкового року, наступного за звітним, не скористався правом на нарахування податкової знижки за наслідками звітного податкового року, таке право на наступні податкові роки не переноситься.

Статтею 58 Конституції передбачено, що закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі, крім випадків, коли вони пом’якшують або скасовують відповідальність особи.Виходячи з викладеного, до витрат, які платник податку матиме право включити до податкової знижки у зменшення оподатковуваного доходу за наслідками 2018 року враховуватимуться витрати, понесені платником після набрання чинності Законом №2477, тобто після 28 липня 2018 року.

Таким чином, з метою отримання податкової знижки на суму коштів, сплачених платником податку протягом звітного року на користь вітчизняних закладів дошкільної, позашкільної, загальної середньої освіти, декларація про майновий стан і доходи подається до контролюючого органу, в якому перебуває на обліку платник податків до 31 грудня 2019 року (включно) за звітний 2018 податковий рік.

***

Читайте також: 

Джерело
ГФС в Киевской области
Рубрика:
Налогообложение / НДФЛ
Теги:
НДФЛ , Налоговая скидка , Обучение

Обратите внимание: новостная лента «Дебет-Кредит» содержит не только редакционные материалы, но также статьи сторонних авторов, разъяснения сотрудников фискальной службы и т.п.

Данные материалы, а также комментарии к ним, отражают исключительно точку зрения их авторов и могут не совпадать с точкой зрения редакции.

Редакция не идентифицирует лица комментаторов, а не модерирует тексты комментариев и не несет ответственности за их содержание.

Комментарии: 0

Новости по теме

Консультации по теме

Хочете отримувати

найважливіші новини від «Дебету-Кредиту»?