Главная Все новости Налогообложение НДФЛ

Насчитали работнику больничные: имеет ли он право на НСЛ?

В случае непревышения суммы больничных предельного размера дохода работник имеет право на НСЛ

ДФС у Львівській області нагадує, що платник ПДФО має право на зменшення суми загального місячного оподатковуваного доходу, отримуваного від одного роботодавця у вигляді заробітної плати, на суму податкової соціальної пільги (пп. 169.1 ПКУ).

Згідно із пп. 14.1.48 ПКУ заробітна плата – основна та додаткова заробітна плата, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, які виплачуються (надаються) платнику ПДФО у зв’язку з відносинами трудового найму.

З урахуванням того, що сума виплат у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності (лікарняні) розглядається як заробітна плата платника ПДФО, то у разі її неперевищення граничного розміру загального місячного оподаткованого доходу від одного працедавця у вигляді заробітної плати, який передбачений нормами пп. 169.4.1 ПКУ, найманий працівник має право на ПСП.

 

Від редакції:

Нагадаємо, що у 2019 році граничний розмір доходу для застосування ПСП становить 2690 грн, а ПСП – 960,50 грн. Про всі види ПСП ми писали тут.

І ще. Відповідно до пп. 1.6.2 розд. 1 Інструкції №5, якщо нарахування фонду оплати праці здійснюються за попередній період, зокрема у зв’язку з уточненням кількості відпрацьованого часу, виявленням помилок, вони відображаються у фонді оплати праці того місяця, у якому були здійснені нарахування.

У випадках, коли проводяться донарахування і виплати сум за попередні податкові періоди (місяці), зокрема, суми виплат у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності (лікарняні), або нарахування відпускних за майбутні періоди, то такі суми донарахувань (нарахувань) при здійсненні перерахунку слід відносити до відповідних податкових періодів, за які провадяться нарахування. Про це докладніше ми писали тут>>

***

Читайте також:

Джерело
ДФС у Львівській області
Рубрика:
Налогообложение / НДФЛ
Теги:
Больничные , НДФЛ , Льготы

Обратите внимание: новостная лента «Дебет-Кредит» содержит не только редакционные материалы, но также статьи сторонних авторов, разъяснения сотрудников фискальной службы и т.п.

Данные материалы, а также комментарии к ним, отражают исключительно точку зрения их авторов и могут не совпадать с точкой зрения редакции.

Редакция не идентифицирует лица комментаторов, а не модерирует тексты комментариев и не несет ответственности за их содержание.

Новини від Дт-Кт «Дебету-Кредиту» – тепер у Viber!

Комментарии: 0

Новости по теме

Консультации по теме