Главная Все новости Налогообложение НДФЛ

Депутаты предлагают изменить систему зачисления НДФЛ в местные бюджеты

Законопроектами №5244 и №5245 предлагается установить порядок уплаты НДФЛ пропорционально в размере 50% по месту жительства или регистрации и 50% по месту работы такого физического лица

За ініціативою депутатської групи «Довіра» у Верховній Раді зареєстровані законопроекти №5244 і №5245, які встановлюють новий принцип розподілу податку на доходи фізичних осіб між місцевими бюджетами. 

«Після великої кількості звернень від голів ОТГ до депутатської групи «Довіра» ми ініціювали реєстрацію законопроектів, які підписали майже всі депутатські фракції та групи. Адже діюча модель сплати та зарахування ПДФО є недосконалою», - заявив під час погоджувальної ради парламенту голова депутатської групи «Довіра» Олег Кулініч.

На сьогодні, згідно зі ст. 168 ПКУ, ПДФО зараховується до місцевого бюджету за місцезнаходженням юридичної особи, яка виплачує оподатковані доходи фізичній особі. 

«Однак, як свідчить практика, ця модель сплати ПДФО є вкрай недосконалою та не задовольняє потреби територіальних громад, особливо громад сіл, селищ та невеликих міст. Документами пропонується встановити порядок сплати податку на доходи фізичних осіб пропорційно у розмірі 50% за місцем проживання чи реєстрації та 50% за місцем роботи такої фізичної особи», - зазначається на офіційній сторінці депутатської групи «Довіра». 

Також, як зазначається в пояснювальній записці, для сільськогосподарських товаровиробників розподіл податку до сплати буде враховувати земельні ділянки, на яких здійснюється діяльність таким товаровиробником. 

Окрім представників депутатської групи «Довіра», законопроекти №5244 і №5245 підписали Ніна Южаніна («Європейська солідарність»), Андрій Ніколаєнко (ВО «Батьківщина»), Анатолій Гунько, Павло Халімон, Олександр Салійчук, Марина Нікітіна («Слуга народу»), Наталія Королевська (ОПЗЖ) та інші депутати різних фракцій і груп.

Джерело: Gazeta.ua

 

Від редакції: Деталі законопроєкту №5244

За новою редакцією пп. 168.4.2 ПКУ передбачається, що ПДФО, нарахований податковим агентом на доходи фізичної особи – платника податку, підлягає сплаті до відповідних бюджетів у такому співвідношенні:

  • 50 відсотків – за податковою адресою платника податку;
  • 50 відсотків – за:

- місцезнаходженням юридичної особи, її  відокремленого підрозділу, де працює такий платник податку;

- податковою адресою самозайнятої фізичної особи, у якої працює такий платник податку.

У разі прийняття рішення про створення відокремленого підрозділу юридична особа повідомляє про це контролюючі органи за своїм місцезнаходженням та місцезнаходженням таких новостворених підрозділів у встановленому порядку.

А за пп. 168.4.3 ПКУ у разі якщо відокремлений підрозділ юридичної особи не уповноважений нарахувати (сплачувати) податок на доходи фізичних осіб, усі обов'язки податкового агента за такий відокремлений підрозділ виконує юридична особа, в тому числі щодо перерахування до відповідних бюджетів сум податку.

До того ж зміняться правила сплати ПДФО сільгосптоваровиробником у разі виплати орендної плати за землю фізособі-орендодавцю.

***

УВАГА!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER. Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Джерело
Gazeta.ua
Рубрика:
Налогообложение / НДФЛ
Теги:
НДФЛ , Законопроекты , Госбюджет

Обратите внимание: новостная лента «Дебет-Кредит» содержит не только редакционные материалы, но также статьи сторонних авторов, разъяснения сотрудников фискальной службы и т.п.

Данные материалы, а также комментарии к ним, отражают исключительно точку зрения их авторов и могут не совпадать с точкой зрения редакции.

Редакция не идентифицирует лица комментаторов, а не модерирует тексты комментариев и не несет ответственности за их содержание.

30 днiв передплати безкоштовно!

Комментарии: 37

Новости по теме

Консультации по теме