Главная Все новости Налогообложение НДФЛ

Уплата НДФЛ по месту нахождения обособленного подразделения юрлица: очередной законопроект

Законопроектом №5364 предлагается обязать юрлиц начислять, удерживать и уплачивать (перечислять) налог за любые свои подразделения в соответствующий бюджет по их местонахождению

12 квітня 2021 року у ВРУ зареєстровано проєкт Закону №5364 "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо забезпечення сплати податку на доходи фізичних осіб за місцезнаходженням (місцем здійснення діяльності) юридичної особи та її відокремлених підрозділів". Його автором є нардеп А. Ляшенко.

Переглянути проєкт Закону можна тут, а порівняльну таблицю ось тут.

Як зазначено у пояснювальній записці, розроблений законопроєкт з метою визначення єдиних підходів до розуміння поняття «відокремленого підрозділу» в податковому законодавстві. Основною метою  є забезпечити зарахування податку на доходи фізичних осіб, який сплачується податковим агентом за працівників підрозділу юридичної особи до бюджетів місцевого самоврядування за фактичним місцезнаходженням таких підрозділів.

Проєктом Закону пропонується:

  • зобов’язати юридичну особу нараховувати, утримувати і сплачувати (перераховувати) податок за будь-які свої підрозділи до відповідного бюджету за їх місцезнаходженням;
  • усунути розбіжності щодо розуміння поняття відокремленого підрозділу;
  • встановити контроль з боку контролюючих органів за дотриманням платниками вимог податкового законодавства в частині сплати ПДФО до відповідних місцевих бюджетів за їх місцезнаходженням;
  • запровадити відповідальність для платників за порушення порядку сплати податку до відповідних місцевих бюджетів.

У разі прийняття цей Закон набере чинності з дня, наступного за днем опублікування цього Закону.

***

УВАГА!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER. Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Автор:
Волос Наталия
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Налогообложение / НДФЛ
Теги:
НДФЛ , Законопроекты , Филиал

Обратите внимание: новостная лента «Дебет-Кредит» содержит не только редакционные материалы, но также статьи сторонних авторов, разъяснения сотрудников фискальной службы и т.п.

Данные материалы, а также комментарии к ним, отражают исключительно точку зрения их авторов и могут не совпадать с точкой зрения редакции.

Редакция не идентифицирует лица комментаторов, а не модерирует тексты комментариев и не несет ответственности за их содержание.

30 днiв передплати безкоштовно!

Комментарии: 4

Новости по теме

Консультации по теме