Главная Все новости Налогообложение НДС

Заполнение строки «Постачальник (продавець)» налоговой накладной возможно без перевода на государственный язык

В случае невозможного перевода плательщиком НДС с иностранного на государственный язык наименования нерезидента, заполнение строки «Постачальник (продавець)» налоговой накладной допускается без перевода

В інформаційно-довідковому ресурсі "ЗІР" (категорія 101.17) фахівці ДФС відповіли на запитання: чи може платник ПДВ при отриманні на митній території України послуг від нерезидента рядок «Постачальник (продавець)» податкової накладної заповнити без перекладу на державну мову?

 Згідно з п. 4 Порядку № 1307 податкова накладна заповнюється державною мовою.

У разі складання податкової накладної отримувачем (покупцем) послуг від нерезидента, місце постачання яких розташоване на митній території України, у рядку «Постачальник (продавець)» зазначаються найменування (П. І. Б.) нерезидента та через кому - країна, в якій зареєстрований продавець (нерезидент).

Згідно з рішенням Конституційного Суду України від 14.12.1999 р. №10-рп/99 положення частини першої ст.10 Конституції України, за яким «державною мовою в Україні є українська мова», треба розуміти так: українська мова як державна є обов’язковим засобом спілкування на всій території України при здійсненні повноважень органами державної влади та органами місцевого самоврядування (мова актів, роботи, діловодства, документації тощо), а також в інших публічних сферах суспільного життя, які визначаються законом.

Враховуючи зазначене, покупець - платник ПДВ у разі отримання на митній території України послуг від нерезидента, податкову накладну повинен заповнювати державною мовою. При цьому, у разі неможливого перекладу платником ПДВ з іноземної мови на державну мову найменування нерезидента, в такій податковій накладній заповнення рядка «Постачальник (продавець)» допускається без перекладу на державну мову.

Усі новини на тему >>

Джерело
Общедоступный информационно-справочный ресурс
Рубрика:
Налогообложение / НДС
Теги:
Нерезиденты , НДС , Налоговая накладная

Обратите внимание: новостная лента «Дебет-Кредит» содержит не только редакционные материалы, но также статьи сторонних авторов, разъяснения сотрудников фискальной службы и т.п.

Данные материалы, а также комментарии к ним, отражают исключительно точку зрения их авторов и могут не совпадать с точкой зрения редакции.

Редакция не идентифицирует лица комментаторов, а не модерирует тексты комментариев и не несет ответственности за их содержание.

Комментарии: 0

Новости по теме

Консультации по теме

Хочете отримувати

найважливіші новини від «Дебету-Кредиту»?