Главная Все новости Налогообложение НДС

Сроки регистрации налоговых накладных из-за кибератаки не переносятся: позиция ГФСУ

Во избежание штрафов для подтверждения форс-мажора налоговики рекомендуют обращаться в ТПП. Кроме того, для регистрации уголовного производства возможно обратиться к киберполиции

ДФС у підкатегорії 101.27 ресурсу "ЗІР" зазначила, що чинна редакція ПКУ не передбачає звільнення платника від відповідальності у випадку виникнення ситуації неумисного порушення платниками податку граничних строків реєстрації податкових накладних та/або розрахунків коригування до податкових накладних в ЄРПН з причин несанкціонованого втручання третіх осіб у роботу комп’ютерних мереж.

Разом з цим, ст. 101 ПКУ передбачає механізм списання безнадійного податкового боргу. Зокрема, підлягає списанню податковий борг платника податків (у т.ч. пеня та штрафні санкції), що виник внаслідок обставин непереборної сили (форс – мажорних обставин).

Згідно з п. 2.1 р. ІІ Порядку № 577 факт непереборної сили підтверджується, зокрема, Торгово-промисловою палатою України (її регіональними відділеннями) (далі – ТПП).

У випадках, передбачених пп. 4 п. 2.1 р. II Порядку, платник податків звертається до органу доходів і зборів за місцем обліку безнадійного податкового боргу та/або за місцем обліку такого платника з письмовою заявою, в якій зазначаються суми податків та зборів, що підлягають списанню. До заяви обов’язково додаються документи, зазначені в пп. 4 п. 2.1 розд. II Порядку, які підтверджують, що податковий борг вважається безнадійним.

Отже, з метою уникнення штрафів для підтвердження форс-мажору пропонуємо звертатися до ТПП, крім того, для реєстрації кримінального провадження важливо звернутись до Кіберполіції. Звернення з цього приводу від ТПП читайте тут>>

При цьому повідомляємо, податківці нагадують, що ДФС ініціювала розробку законопроекту «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо реєстрації податкових накладних та/або розрахунків коригування до податкових накладних у Єдиному реєстрі податкових накладних», який було розроблено Міністерством фінансів України та винесено на розгляд Уряду. Більше тут>>

Крім того, альтернативною системою для формування та реєстрації податкових накладних в ЄРПН є «Електронний кабінет платника», сервіс розроблений та запроваджений ДФС.

Позицію Мінфіну з цього питання читайте тут>>

Читайте також аналітику від Дт-Кт: Несвоєчасна реєстрація податкових накладних/розрахунків коригування - від А до Я 

Джерело
Общедоступный информационно-справочный ресурс
Рубрика:
Налогообложение / НДС
Теги:
Ответственность , НДС , Налоговая консультация , Налоговая накладная , Регистрация , Штрафы

Обратите внимание: новостная лента «Дебет-Кредит» содержит не только редакционные материалы, но также статьи сторонних авторов, разъяснения сотрудников фискальной службы и т.п.

Данные материалы, а также комментарии к ним, отражают исключительно точку зрения их авторов и могут не совпадать с точкой зрения редакции.

Редакция не идентифицирует лица комментаторов, а не модерирует тексты комментариев и не несет ответственности за их содержание.

Комментарии: 11

Новости по теме

Консультации по теме

Хочете отримувати

найважливіші новини від «Дебету-Кредиту»?