• Посилання скопійовано

Чи можна повернути cплачений ПДВ, якщо договір визнано недійсним

ДФС роз'яснила, що суми ПДВ, сплачені до бюджету на підставі договорів купівлі-продажу, які згодом були визнані судом недійсними, не вважаються помилково та/або надміру сплаченими в розумінні норм ПКУ

Чи можна повернути cплачений ПДВ, якщо договір  визнано недійсним

Платник податку поцікавився у податківців, як повернути суму ПДВ, яка була сплачена ним до бюджету в 2008 році при постачанні нежитлових приміщень фізичній та юридичній особам, на підставі договорів купівлі-продажу, які згодом на підставі рішення суду були визнані недійсними та розірвані. При цьому покупцям (фізичній та юридичній особам) було повернуто всю суму коштів (включаючи і суму ПДВ, яка була ними сплачена при придбанні нежитлових приміщень).

У листі від 18.08.2017 р. №1677/5/99-99-12-02-01-16/ІПК ДФСУ зазначила, що суми ПДВ, сплачені платником податку у ції ситуації, не вважаються помилково та/або надміру сплаченими в розумінні норм Податкового кодексу.

Крім того, нормами ПКУ не передбачене коригування податкових зобов'язань з ПДВ після закінчення терміну позовної давності (1095 днів), в тому числі і у випадку повернення покупцю коштів з одночасним отриманням товару.

Автор: «Дебет-Кредит»

На підставі: ДФСУ

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «ПДВ»