Главная Все новости Налогообложение НДС

Сделали ошибки в полях верхней левой части НН: как это исправить?

Ошибки в графах «Сводная налоговая накладная», «Составленная на операции, освобожденные от налогообложения» - «Без НДС» или «Не подлежит предоставлению получателю (покупателю) по причине» - «X» НН исправляются путем ее аннулирования и составления новой

ДФС у підкатегорії 101.15 «ЗІР» нагадує, що помилки, допущені у даті складання податкової накладної та її порядковому номері, виправленню не підлягають.

При складанні податкової накладної в полях верхньої лівої частини зазначається:

  • у графі «Зведена податкова накладна» — відповідний код ознаки;
  • у графі «Складена на операції, звільнені від оподаткування» — «Без ПДВ»;
  • у графі «Не підлягає наданню отримувачу (покупцю) з причини» — «X» та відповідний тип причини.

Помилки, допущені у полях верхньої лівої частини податкової накладної, виправляються розрахунком коригування з урахуванням таких особливостей:

  • у полі «Дата складання» зазначається дата, на яку було виявлено таку помилку;
  • у заголовній частині розрахунку коригування — дані із заголовної частини податкової накладної з помилковими даними;
  • у розділі Б — зі знаком «–» (виводяться в «0») відповідні показники усіх рядків податкової накладної, що коригується (кількість, обсяг постачання та сума ПДВ);
  • у графі 2.1 — код причини коригування 103 (повернення товару або авансових платежів).

Розрахунок коригування, складений до податкової накладної, яка не підлягала наданню отримувачу (покупцю), підлягає реєстрації в ЄРПН постачальником (продавцем). Розрахунок коригування, складений постачальником (продавцем) товарів (послуг) до податкової накладної, яка видана їх отримувачу — платнику податку, підлягає реєстрації в ЄРПН отримувачем (покупцем) товарів/послуг.

Одночасно постачальник (продавець) повинен скласти та зареєструвати в ЄРПН нову податкову накладну з урахуванням таких особливостей:

1) реквізити заголовної частини податкової накладної зазначаються без помилок;

2) у полі «Дата складання» зазначається дата виникнення податкових зобов’язань постачальника (продавця), тобто дата складання податкової накладної з помилковими даними у верхній лівій заголовній частині податкової накладної;

3) такій податковій накладній присвоюється новий порядковий номер, відмінний від порядкового номера податкової накладної з помилковими даними у верхній лівій заголовній частині податкової накладної;

4) у розділі Б такої податкової накладної зазначається обсяг операцій з постачання товарів/послуг та інші показники, вказані в податковій накладній з помилковими даними у верхній лівій заголовній частині податкової накладної.

***

Читайте також:

Джерело
Общедоступный информационно-справочный ресурс
Рубрика:
Налогообложение / НДС
Теги:
Корректировка , НДС , Налоговая консультация , Налоговая накладная

Обратите внимание: новостная лента «Дебет-Кредит» содержит не только редакционные материалы, но также статьи сторонних авторов, разъяснения сотрудников фискальной службы и т.п.

Данные материалы, а также комментарии к ним, отражают исключительно точку зрения их авторов и могут не совпадать с точкой зрения редакции.

Редакция не идентифицирует лица комментаторов, а не модерирует тексты комментариев и не несет ответственности за их содержание.

Новини від Дт-Кт «Дебету-Кредиту» – тепер у Viber!

Комментарии: 4

Новости по теме

Консультации по теме