Главная Все новости Налогообложение НДС

Предоставляете услуги нерезиденту: что с налоговым кредитом по НДС?

Получатель услуг от нерезидента, место поставки которых находится на таможенной территории Украины, начисляет НДС, составляет НН и имеет право на налоговый кредит по такой НН

Офіс ВПП ДФС нагадує, що щодо оподаткування послуг, що постачаються нерезидентами, місце постачання яких розташоване на митній території України, то ст. 208 ПКУ встановлені правила оподаткування в разі постачання особою-нерезидентом, яку не зареєстровано як платника податку, послуг, місце постачання яких розташоване на митній території України, особі, яку зареєстровано як платника податку, чи будь-якій іншій юридичній особі-резиденту.

Отримувач послуг, що постачаються нерезидентами, місце постачання яких розташоване на митній території України, нараховує податок за основною ставкою податку на базу оподаткування, визначену згідно з п. 190.2 ПКУ (п. 208.2 ПКУ).

При цьому, отримувач послуг складає та реєструє в ЄРПН податкову накладну.

Якщо податкову накладну, складену на підставі п. 208.2 ПКУ зареєстровано в ЄРПН своєчасно, то вже на дату складання вона дає отримувачу послуг право на податковий кредит, а якщо податкову накладну зареєстровано в ЄРПН з порушенням строків, податковий кредит відображається у періоді реєстрації такої податкової накладної.

У випадку безоплатно отриманих послуг від нерезидента база оподаткування визначається, виходячи із звичайних цін.

У декларації з ПДВ послуги від нерезидента, місце постачання яких розташоване на митній території України, відображаються у наступних рядках:

  • Податкові зобов’язання у рядку 6 декларації з ПДВ. У Додатку Д5 такі податкові зобов’язання не розшифровуються.
  • Податковий кредит у рядку 13 декларації з ПДВ. У Додатку Д5 такий податковий кредит не розшифровується.

 

Від редакції:
Якщо отримувача послуг зареєстровано як платника ПДВ, сума нарахованого податку включається до складу податкових зобов'язань декларації з ПДВ за відповідний звітний період.

Отже, отримувач послуг від нерезидента, місцем постачання яких визначено митну територію України, є податковим агентом такого нерезидента та, зокрема, відповідальною особою у частині нарахування та сплати податку до бюджету за такою операцією. Про це докладніше ми розповідали туттут та ось тут.

***

Читайте також: Нерезидент надав в оренду сільгосптехніку: що з ПДВ? 

Джерело
Центральный офис по обслуживанию крупных плательщиков
Рубрика:
Налогообложение / НДС
Теги:
Нерезиденты , НДС , Услуги , Налоговый кредит

Обратите внимание: новостная лента «Дебет-Кредит» содержит не только редакционные материалы, но также статьи сторонних авторов, разъяснения сотрудников фискальной службы и т.п.

Данные материалы, а также комментарии к ним, отражают исключительно точку зрения их авторов и могут не совпадать с точкой зрения редакции.

Редакция не идентифицирует лица комментаторов, а не модерирует тексты комментариев и не несет ответственности за их содержание.

Комментарии: 1

Новости по теме

Консультации по теме

Хочете отримувати

найважливіші новини від «Дебету-Кредиту»?