Главная Все новости Налогообложение НДС

Остаток средств на электронном счете плательщика НДС: как вернуть

На электронном счете плательщика НДС в Казначействе есть остаток средств. Как их вернуть на текущий счет плательщика в банке?

«DeVisu» розповідає наступне.

Принцип сплати ПДВ

Нагадаємо коротко принцип сплати ПДВ: платник перераховує задекларовану ним у декларації суму ПДВ не відразу до бюджету, а на свій електронний рахунок у Казначействі. А вже Казначейство перераховує цю суму до бюджету згідно з отриманим від Державної фіскальної служби реєстром, але не більше за вказану в ньому суму. Менше може бути, якщо на електронному рахунку недостатньо коштів. Тоді платник повинен поповнити електронний рахунок, щоб погасити свою заборгованість перед бюджетом.

Як бачимо, зазначений порядок сплати ПДВ унеможливлює появу переплати з цього податку в інтегрованій картці платника. Крім того, на електронному рахунку можуть залишатись кошти, зокрема, і перераховані платником з поточного рахунку в банку для поповнення реєстраційного ліміту, щоб зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі – ЄРПН) податкові накладні. Вони залишаються на електронному рахунку і водночас беруть участь у розрахунку реєстраційного ліміту.

Перш ніж заявляти ці кошти до повернення, слід упевнитися, чи не знадобляться вони найближчим часом саме на електронному рахунку. Адже відповідно до поданої заяви (уже на момент її подання) автоматично зменшиться показник SПопРах у формулі розрахунку реєстраційного ліміту (SНакл), а отже, зменшиться й сам реєстраційний ліміт.

 

Перепони на шляху повернення ПДВ

На шляху повернення коштів з електронного рахунку на поточний рахунок платника в банку на нього чекає ще низка перешкод, які встановлюють пп. 200-1.5200-1.6 ПКУп. 21 Порядку електронного адміністрування податку на додану вартість, затвердженого постановою КМУ від 16.10.2014 р. №569.

1. Повернення коштів на поточний рахунок платника в банку здійснюється за умови, якщо на дату подання декларації з ПДВ сума коштів на електронному рахунку перевищує суму:

  • податкового боргу з ПДВ;
  • податкових зобов’язань, задекларованих у рядку 18 декларації з ПДВ.

Тобто, навіть якщо податкового боргу з ПДВ немає, поверненню на рахунок платника підлягає не весь залишок коштів на електронному рахунку, а лише різниця між сумою коштів на цьому рахунку і задекларованими податковими зобов’язаннями за поточний звітний період.

2. Повернення коштів здійснюється за відсутності перевищення суми ПДВ у складених платником у звітному періоді та зареєстрованих в ЄРПН податкових накладних над сумою податкових зобов’язань з ПДВ у рядку 9 декларації цього ж звітного періоду.

3. Повернення коштів здійснюється в межах суми реєстраційного ліміту на дату подання декларації.

4. Останньою, але не менш важливою умовою є подання заяви. Оскільки всі попередні умови прив’язані до поданої за звітний період декларації з ПДВ, заяву теж подають разом з декларацією. До того ж за встановленою формою згідно з додатком 4 «Заяви про повернення суми бюджетного відшкодування та/або суми коштів на рахунку в системі електронного адміністрування податку на додану вартість та/або врахування реєстраційної суми платника податку, що реорганізується, в обрахунку реєстраційної суми правонаступника (Д4)» до декларації.

Додаток 4 заповнюється не весь, а лише таблиці 2, 3 та 4 (за потреби).

У таблиці 2 додатка 4 сума коштів на електронному рахунку, що може бути перерахована на поточний рахунок, визначається як різниця граф:

  • 1 – сума коштів на електронному рахунку на момент подання декларації з ПДВ;
  • 2 – сума податкових зобов’язань з ПДВ у рядку 18 декларації поточного звітного періоду;
  • 3 – сума податкового боргу з ПДВ на момент подання декларації.

Якщо гр. 1 < (гр. 2 + гр. 3), кошти з електронного рахунку не повернуть.

У таблиці 3 додатка 4 слід зазначити відповідну суму прописом та цифрою, а також реквізити поточного рахунку в банку, на який платник бажає отримати ці кошти.

Таблицю 4 додатка 4 необхідно заповнювати в разі заповнення графи 3 в таблиці 2 цього ж додатку, тобто в разі наявності податкового боргу з ПДВ на дату подання декларації. У ній потрібно зазначити словами й цифрами суму податкового боргу з графи 3 таблиці 2.

У такому разі суму коштів на електронному рахунку (або її частину) за мінусом суми ПДВ, яка підлягає перерахуванню до бюджету (рядок 18 декларації), перерахують до бюджету в рахунок погашення податкового боргу з ПДВ.

Джерело
DeVisu
Рубрика:
Налогообложение / НДС
Теги:
Корректировка , НДС , Декларация , ГФСУ

Обратите внимание: новостная лента «Дебет-Кредит» содержит не только редакционные материалы, но также статьи сторонних авторов, разъяснения сотрудников фискальной службы и т.п.

Данные материалы, а также комментарии к ним, отражают исключительно точку зрения их авторов и могут не совпадать с точкой зрения редакции.

Редакция не идентифицирует лица комментаторов, а не модерирует тексты комментариев и не несет ответственности за их содержание.

Комментарии: 0

Новости по теме

Консультации по теме

Хочете отримувати

найважливіші новини від «Дебету-Кредиту»?