Главная Все новости Налогообложение НДС

Государство конфисковало автомобиль: будет ли НО по НДС?

Распространяется ли освобождение от обложения НДС на операции по передаче государственному учреждению или организации конфискованного автомобиля?

Згідно з пп. 197.1.26 ПКУ звільняються від оподаткування ПДВ, зокрема, операції з передачі конфіскованого майна у розпорядження державних установ або організацій, уповноважених здійснювати їх збереження або постачання згідно з законодавством, а також операції з безоплатної передачі зазначеного в цьому пункті майна у випадках, визначених законодавством, у володіння і користування державних органів, установ (організацій), які утримуються за рахунок бюджетних коштів, а також закладів, в яких виховуються діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, дитячих будинків сімейного типу, прийомних сімей.

При цьому, як зазначають житомирські податківці, передбачене п. 197.1 ПКУ звільнення від оподаткування не поширюється на операції з підакцизними товарами, зазначеними в розділі VI ПКУ (п. 197.5 ПКУ).

Оскільки транспортні засоби відповідно до розділу VI ПКУ віднесені до підакцизних товарів, то на операції з передачі конфіскованих транспортних засобів поширюється загальний режим оподаткування ПДВ із застосуванням ставки 20%.

Водночас, якщо особа, у якої конфіскували автомобіль, не є платником ПДВ, то, звісно, що ПДВ з цієї операції вона не платить.

Але сума такої операції включається до розрахунку загального обсягу операцій з постачання товарів або робіт за останні 12 календарних місяців. І якщо такий обсяг перевищить 1 млн грн, з наступного місяця СГ повинен зареєструватися платником ПДВ (крім платників єдиного податку).

Автор:
Станислав Горбовцов
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Налогообложение / НДС
Теги:
Автотранспорт , НДС , Транспортные средства

Обратите внимание: новостная лента «Дебет-Кредит» содержит не только редакционные материалы, но также статьи сторонних авторов, разъяснения сотрудников фискальной службы и т.п.

Данные материалы, а также комментарии к ним, отражают исключительно точку зрения их авторов и могут не совпадать с точкой зрения редакции.

Редакция не идентифицирует лица комментаторов, а не модерирует тексты комментариев и не несет ответственности за их содержание.

Комментарии: 0

Новости по теме

Консультации по теме

Хочете отримувати

найважливіші новини від «Дебету-Кредиту»?