Главная Все новости Налогообложение НДС

Может ли третье лицо пополнять электронный счет НДС?

ОБПН ГФС в ИНК №3590/ІПК/28-10-27-01-11 рассмотрел возможность пополнения счета в СЕА НДС одного плательщика НДС с текущего счета другого третьего лица

Податківці прийшли до висновку: поповнення електронного рахунку платника ПДВ за рахунок інших джерел, наприклад, з поточних рахунків інших осіб, незалежно від наявності чи відсутності договору доручення, не передбачено.

Це не вперше таке роз’яснення ДФС дає. Раніше цю ж позицію вони висловлювали в ІПК від 05.04.2018 р. №1452/6/99-99-15-03-02-15/ІПК.

Причиною усьому є п. 22 Порядку №569, відповідно до якого у разі недостатності коштів на електронному рахунку платника ПДВ для сплати до бюджету узгоджених податкових зобов'язань платник ПДВ у строки, встановлені ПКУ для самостійної сплати податкових зобов'язань, перераховує на електронний рахунок необхідні кошти з власного поточного рахунка.

У нормі п. 200-1.4 ПКУ, яка регулює порядок зарахування коштів на рахунок у СЕА ПДВ також сказано, що на рахунок у системі електронного адміністрування податку на додану вартість платника зараховуються кошти:

  • з поточного рахунку такого платника в сумах, необхідних для збільшення розміру суми, що обчислюється відповідно до п. 200-1.3 ПКУ;
  • з поточного рахунку такого платника в сумах, недостатніх для сплати до бюджету узгоджених податкових зобов'язань з ПДВ.

У зв’язку із вищевказаними нормами та висновком податківців висновується, що податківці не беруть до уваги норми п. 38.2 ПКУ. Відповідно до неї  сплата податку може здійснюватися представником платника податку на підставі довіреності згідно з п. 19.2 ПКУ.

***

Читайте також: При поверненні надміру сплачених коштів з ПДВ реєстраційний ліміт не змінюється

Автор:
Екатерина Калашян
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Налогообложение / НДС
Теги:
НДС , НДС-счета

Обратите внимание: новостная лента «Дебет-Кредит» содержит не только редакционные материалы, но также статьи сторонних авторов, разъяснения сотрудников фискальной службы и т.п.

Данные материалы, а также комментарии к ним, отражают исключительно точку зрения их авторов и могут не совпадать с точкой зрения редакции.

Редакция не идентифицирует лица комментаторов, а не модерирует тексты комментариев и не несет ответственности за их содержание.

Комментарии: 0

Новости по теме

Консультации по теме

Хочете отримувати

найважливіші новини від «Дебету-Кредиту»?