Главная Все новости Налогообложение НДС

Обязанность регистрации плательщиком НДС при поставке программной продукции

Включается ли сумма операции по поставке продукции и услуг по разработке программного обеспечения в предельную сумму операции для определения обязательности регистрации плательщиком НДС? Узнаем из консультации налоговиков

Відповідно до пп. 181.1 ПКУ під обов'язкову реєстрацію як платника ПДВ підпадає особа, у якої загальна сума від здійснення операцій з постачання товарів або послуг, що підлягають оподаткуванню згідно з розділом V ПКУ, у тому числі з використанням локальної або глобальної комп'ютерної мережі, нарахована (сплачена) такій особі протягом останніх 12 календарних місяців, сукупно перевищує 1 млн грн (без урахування ПДВ).

Зверніть увагу, що обов’язок щодо реєстрації платником ПДВ за п. 181.1 ПКУ не поширюється на суб’єктів господарювання які обрали спрощену систему оподаткування, крім платників ЄП IV групи (ст. 297 ПКУ).

При цьому, ДФСУ у ІПК від 26.07.2019 р. № 3512/6/99-99-15-03-02-15/ІПК роз’яснила, що до загального обсягу оподатковуваних операцій для цілей реєстрації особи як платника ПДВ належать операції, що підлягають оподаткуванню ПДВ:

  • за основною ставкою ПДВ;
  • за ставкою 7%;
  • за нульовою ставкою ПДВ;
  • звільнені від оподаткування ПДВ.

Водночас обсяг операцій, що не є об’єктом оподаткування ПДВ при обрахунку загального обсягу операцій з постачання товарів/послуг не враховується.

Наприклад, якщо товариство здійснює операції з постачання послуг із розроблення програмного забезпечення, то місце їх надання визначається за п. «в» п. 186.3 ПКУ (місцем постачання є територія реєстрації отримувача таких послуг). Отже, у разі надання таких послуг нерезидентам (зареєстрованим як суб’єкти господарювання за межами митної території України), такі операції не є об’єктом оподаткування ПДВ. Відповідно, вони не враховуються при обрахунку загального обсягу операцій з постачання товарів або послуг для цілей реєстрації платником ПДВ.

А ось у разі надання таких послуг особам, що є резидентами України, такі операції будуть оподатковуватись ПДВ (хоч і будь звільненими від оподаткування). В такому разі їх сума буде враховуватись при обрахунку загального обсягу операцій, для цілей реєстрації платником ПДВ.

***

Читайте також:

Автор:
Станислав Горбовцов
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Налогообложение / НДС
Теги:
НДС , Регистрация

Обратите внимание: новостная лента «Дебет-Кредит» содержит не только редакционные материалы, но также статьи сторонних авторов, разъяснения сотрудников фискальной службы и т.п.

Данные материалы, а также комментарии к ним, отражают исключительно точку зрения их авторов и могут не совпадать с точкой зрения редакции.

Редакция не идентифицирует лица комментаторов, а не модерирует тексты комментариев и не несет ответственности за их содержание.

Комментарии: 0

Новости по теме

Консультации по теме

Хочете отримувати

найважливіші новини від «Дебету-Кредиту»?