• Посилання скопійовано

Визнали податковий кредит з ПДВ, а постачальник не зазначив ПЗ: які наслідки?

У разі, коли на момент перевірки платника податку суми податкового кредиту залишаються не підтвердженими ПН, платник податку несе відповідальність відповідно до ПКУ

Визнали податковий кредит з ПДВ, а постачальник не зазначив ПЗ: які наслідки?

Офіс ВПП ДПС звертає увагу платників на розбіжності, які виникають між сумами податкового зобов’язання та податкового кредиту при співставленні податкового зобов’язання та податкового кредиту на рівні ДПС України. Найчастіше такі розбіжності виникають в наслідок коригування податкових зобов’язань та податкового кредиту, коли помилково продавець/покупець вказують невірний період чи вказують помилковий індивідуальний податковий номер, що приводить до помилок у податковій звітності та розбіжностей між сумами  податкового зобов’язання та податкового кредиту.

Відповідно до пп. 192.3 ПКУ результат перерахунку податкових зобов'язань і податкового кредиту постачальника та отримувача відображається у складі податкової декларації за звітний податковий період у порядку, визначеному центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику.

Згідно з пп. 198.6 ПКУ не відносяться до податкового кредиту суми податку, сплаченого (нарахованого) у зв'язку з придбанням товарів/послуг, не підтверджені зареєстрованими в ЄРПН податковими накладними/розрахунками коригування чи не підтверджені митними деклараціями, іншими документами, передбаченими пп. 201.11 ПКУ.

У разі коли на момент перевірки платника податку контролюючим органом суми податку, попередньо включені до складу податкового кредиту, залишаються не підтвердженими зазначеними у абз. 1 цього пункту документами, платник податку несе відповідальність відповідно до цього Кодексу.

Враховуючи викладене, платникам ПДВ необхідно у разі виявлення розбіжностей між сумами податкового зобов’язання та податкового кредиту з’ясувати причину таких розбіжностей. У разі виявлення безпідставного включення до податкового кредиту суми ПДВ без отримання податкових накладних, сподіваючись, що такі податкові накладні вдасться отримати пізніше, проте постачальник податкових накладних не оформив і податкове зобов’язання у своїй податковій декларації не відобразив, слід без зволікання подати уточнюючу декларацію. У інших випадках, коли причиною розбіжностей між сумами податкового зобов’язання та податкового кредиту є ваш постачальник чи покупець, необхідно підготувати пояснення причин розбіжностей і направити його контролюючому органу в якості відповіді на повідомлення про розбіжності або надати скаргу контролюючому органу на вашого постачальника.

Джерело: ДПС по роботі з великими платниками податків

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «ПДВ»