• Посилання скопійовано

Заміна сільгосптоварів на будматеріали у податковій накладній: що скажуть податківці?

ДПС вважає заміну сільгосптоварів на будматеріали у ПН схемою з ПДВ, а тому блокує її реєстрацію

Заміна сільгосптоварів на будматеріали у податковій накладній: що скажуть податківці?

З метою упередження формування схемного податкового кредиту, за результатами роботи у січні-серпні 2020 року Головним управлінням ДПС у Донецькій області виявлено та зупинено схеми ухилення несумлінними платниками податків Донецької області від оподаткування податком на додану вартість шляхом підміни номенклатури придбаних товарів - так звану «скрутку», або «пересорт».

1)    Суть схеми: підприємство «А» реєструє податкові накладні в ЄРПН на реалізацію підприємству «Б» Донецької області алкогольних напоїв, часток курчат-бройлерів, фруктів. Після цього підприємство «Б» на загальну суму сформованого за операціями придбання податкового кредиту виписує та реєструє в ЄРПН податкові накладні з такою ж номенклатурою на підприємство «В». Цього ж дня або наступного підприємство «Б», не виходячи за межі обсягів постачання, зазначених у зареєстрованих в ЄРПН податкових накладних, реєструє в ЄРПН розрахунки коригування, якими повністю змінює номенклатуру зазначених товарів на номенклатуру промислових товарів (бітум, труби, ланцюги з чорного металу), на придбання яких підприємством «Б» постачальниками податкові накладні в ЄРПН не реєструвались. Таким чином, за наслідками роботи схеми підприємство «В» отримало змогу розповсюджувати схемний податковий кредит для мінімізації податкових зобов’язань замовникам, у тому числі вигодонабувачам.

Результати упередження схеми - у системі електронного адміністрування податку на додану вартість зупинено розповсюдження сформованого ризиковими платниками податку по ланцюгу постачання ліміту у розмірі майже 12 млн гривень.

2)    Суть схеми, яка є більш витонченим варіантом вищевикладеної схеми: на буферне (вигодоформуюче) підприємство «Б» Донецької області підприємство «А» - виробник реального сектору економіки – реєструє податкові накладні в ЄРПН на реалізацію курятини. Після цього підприємство «Б» реєструє в ЄРПН на підприємство «В» податкову накладну, у якій 99,9% номенклатури товарів складає курятина, а 0,01% - номенклатура товарів, яка не реалізовувалась підприємству «Б» згідно з відомостями ЄРПН (тобто «фіктивна» номенклатура). Згодом підприємство «Б» реєструє в ЄРПН перший розрахунок коригування, яким змінюється зазначена пропорція товарів на зворотню, а саме: 99,9% становить вже «фіктивна» номенклатура товарів, а 0,01% - курятина, з одночасним зворотнім коригуванням обсягів постачання таких товарів. Наступним зареєстрованим в ЄРПН розрахунком коригування підприємство «Б» остаточно змінює номенклатуру курятини на номенклатуру потрібних замовнику товарів без коригування кодів УКТЗЕД. За результатами роботи схеми у підприємства «В» сформовано податковий кредит з податку на додану вартість за рахунок номенклатури потрібних замовнику товарів, яка напряму або через вигодотранспортуючі (транзитні) підприємства розповсюджується вигодонабувачам (у тому числі підприємствам реального сектору економіки).

Результати упередження схеми - у системі електронного адміністрування податку на додану вартість зупинено розповсюдження сформованого ризиковими платниками податку по ланцюгу постачання ліміту у розмірі 174,8 тис. гривень.

На даний час встановлено відсутність підприємств - учасників схем № 1, № 2 та їх посадових осіб за податковою адресою; встановлюється наявність у діях їх посадових осіб ознак злочину.

Наразі можливість реєстрації учасниками схем податкових накладних/розрахунків коригування з метою формування податкового кредиту з ознаками фіктивності для підприємств реального сектору економіки упереджена.

Всі новини щодо блокування ПН читайте за посиланням.

Джерело: ДПС у Донецькій області

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «ПДВ»