Главная Все новости Налогообложение НДС

Раде предлагают пересмотреть ставки НДС на некоторые виды сельхозпродукции

В Раде зарегистрирован законопроект №5425-д с изменениями в НКУ относительно ставки НДС при обложении операций по поставке отдельных видов сельскохозяйственной продукции

Нагадаємо, що 25 лютого 2021 року набрав чинності Закон №1115-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо ставки податку на додану вартість з операцій з постачання окремих видів сільськогосподарської продукції». Він застосовується до податкових періодів, починаючи з 1 березня 2021 року. Детальніше про застосування нової ставки 14% ми писали у нашому аналітичному матеріалі.

Проте враховуючи, що всі товари, на які було знижено ставку ПДВ, є сировиною у вітчизняному виробництві, виникла ситуація, що підприємства переробної галузі, які переробляють придбану сировину, потрапили в нерівні конкурентні умови порівняно з виробниками  товарів, які переробляють власну сировину.

Підприємства переробних галузей України, за умови придбання сировини за зниженою ставкою ПДВ 14%, змушені підвищувати відпускні ціни на власну вироблену продукцію, оскільки вимушені покривати різницю, яка виникла внаслідок застосування різних ставок ПДВ, власними коштами. 

Таким чином, існує обґрунтована необхідність усунення зазначеного вище фактору зростання цін на м’ясо-молочну продукцію, що потребує запровадження одного рівня ставки ПДВ в ланцюгу постачання товарів від виробника сировини такої продукції до її кінцевого споживача.

З огляду на це, Д. Гетманцев, Є. Железняк та інші нардепи 14 червня зареєстрували у ВРУ законопроєкт №5425-д "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо ставки податку на додану вартість при оподаткуванні операцій з постачання окремих видів сільськогосподарської продукції".

Ним пропонується відновити ставку ПДВ 20% при оподаткуванні операцій з постачання на митній території України та ввезення на митну територію України сільськогосподарської продукції, що класифікується за такими кодами згідно з УКТ ЗЕД:

 • 0102 (велика рогата худоба, жива);
 • 0103 (свині, живі),
 • 0104 10 (вівці живі),
 • 0401 (в частині молока незбираного),
 • 1002 (жито),
 • 1004 (овес),
 • 1204 00 (насіння льону, подрiбнене або неподрiбнене),
 • 1207 (насіння та плоди інших олійних культур, подрiбненi або неподрiбненi),
 • 1212 91 (цукрові буряки).

Відповідно пропонується залишити ставку ПДВ 14% за операціями з постачання:

 • 1001 (пшениця і суміш пшениці та жита (меслин),
 • 1003 (ячмінь),
 • 1005 (кукурудза),
 • 1201 (соєві боби, подрiбненi або неподрiбненi), 
 • 1205 (насіння свиріпи або ріпаку, подрiбнене або неподрiбнене), 
 • 1206 00 (насіння соняшнику, подрiбнене або неподрiбнене).

У разі прийняття цей Закон набере чинності з дня, наступного за днем його опублікування, та застосовується до податкових періодів, починаючи з першого числа місяця, наступного за місяцем опублікування цього Закону.

***

Читайте також: Перелік сільськогосподарської продукції зі ставкою ПДВ 14% пропонують скоротити

***

УВАГА!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER. Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Автор:
Волос Наталия
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Налогообложение / НДС
Теги:
НДС , Законопроекты , Сельское хозяйство

Обратите внимание: новостная лента «Дебет-Кредит» содержит не только редакционные материалы, но также статьи сторонних авторов, разъяснения сотрудников фискальной службы и т.п.

Данные материалы, а также комментарии к ним, отражают исключительно точку зрения их авторов и могут не совпадать с точкой зрения редакции.

Редакция не идентифицирует лица комментаторов, а не модерирует тексты комментариев и не несет ответственности за их содержание.

30 днiв передплати безкоштовно!

Комментарии: 1

Новости по теме

Консультации по теме