Главная Все новости Налогообложение Налог на прибыль

Средства поступили на расчетный счет банка, который ликвидируется: нюансы учета

Государственная фискальная служба рассмотрела вопрос об определении доходов в виде средств, поступивших на текущий счет банка, который ликвидируется

ДФСУ у листі від 25.03.2016 р. №6574/6/99-99-19-02-02-15 зазначила, що операції з надходження коштів за надані послуги на поточний рахунок банку, який ліквідується, що залишилися у цьому банку, відображаються згідно з правилами бухобліку при формуванні фінансового результату до оподаткування.

Водночас податківці нагадують, що п. 139.2 ПКУ передбачено різниці, що виникають при формування резервів сумнівних боргів.

Згідно з пп. 139.2.1 ПКУ, фінансовий результат до оподаткування збільшується:

  • на суму витрат від списання дебіторської заборгованості, яка не відповідає ознакам, визначеним пп. 14.1.11 ПКУ, понад суму резерву сумнівних боргів;
  • на суму витрат на формування резерву сумнівних боргів.

У разі списання безнадійної дебіторської заборгованості за рахунок резерву сумнівних боргів, фінансовий результат до оподаткування, який визначений у фінансовій звітності, не підлягає зменшенню на суму списаної заборгованості.

При цьому, на суму витрат від списання понад суму резерву сумнівних боргів дебіторської заборгованості, яка не відповідає ознакам, встановленим пп. 14.1.11 ПКУ, підлягає збільшенню фінансовий результат до оподаткування.

Автор:
«Дебет-Кредит»
Джерело
Государственная фискальная служба Украины
Рубрика:
Налогообложение / Налог на прибыль
Теги:
Задолженность , Налог на прибыль , Банки , Учет , Ликвидация

Обратите внимание: новостная лента «Дебет-Кредит» содержит не только редакционные материалы, но также статьи сторонних авторов, разъяснения сотрудников фискальной службы и т.п.

Данные материалы, а также комментарии к ним, отражают исключительно точку зрения их авторов и могут не совпадать с точкой зрения редакции.

Редакция не идентифицирует лица комментаторов, а не модерирует тексты комментариев и не несет ответственности за их содержание.

Новини від Дт-Кт «Дебету-Кредиту» – тепер у Viber!

Комментарии: 0

Новости по теме

Консультации по теме