Главная Все новости Налогообложение Налог на прибыль

Налогообложение доходов нерезидентов, которые по нормам НКУ не считаются роялти

ГФСУ рассмотрела вопрос о налогообложении доходов при выплате роялти за программное обеспечение, если такие платежи не считаются роялти

ДФСУ у листі від 28.09.2016 р. №21036/6/99-99-15-02-02-15 зазначила: якщо підприємство здійснює платежі, які згідно з правилами бухобліку визнаються роялті, а для цілей оподаткування податком на прибуток такі платежі не підпадають під визначення роялті, то до таких доходів нерезидента, із джерелом походження з України п. 141.4 ПКУ не застосовується.

Проте, відповідно до п. 3.2 ПКУ, якщо міжнародним договором, згода на обов'язковість якого надана Верховною Радою, встановлено інші правила, ніж ті, що передбачені цим Кодексом, застосовуються правила міжнародного договору.

Отже, оскільки міжнародні договори про уникнення подвійного оподаткування мають пріоритет над положеннями ПКУ та містять власні визначення понять та положень, то у разі застосування правил міжнародного договору при виплаті роялті нерезиденту (звільнення від оподаткування або зниження ставки) для визначення поняття роялті застосовуються положення такого міжнародного договору.

Автор:
«Дебет-Кредит»
Джерело
ГФСУ
Рубрика:
Налогообложение / Налог на прибыль
Теги:
Международные договоры , Налог на прибыль , Роялти

Обратите внимание: новостная лента «Дебет-Кредит» содержит не только редакционные материалы, но также статьи сторонних авторов, разъяснения сотрудников фискальной службы и т.п.

Данные материалы, а также комментарии к ним, отражают исключительно точку зрения их авторов и могут не совпадать с точкой зрения редакции.

Редакция не идентифицирует лица комментаторов, а не модерирует тексты комментариев и не несет ответственности за их содержание.

30 днiв передплати безкоштовно!

Комментарии: 0

Новости по теме

Консультации по теме