Главная Все новости Налогообложение Налог на прибыль

МНМА и их судьба в приложении РІ, – консультируют налоговики

Налоговики указали, включать ли МНМА в приложение РІ и признавать ли по ним налоговые разницы

Податківці в індивідуальній консультації від 25.10.2018 р. №4540/6/99-99-15-02-02-15/ІПК навели визначення основних засобів за пп. 14.1.138 ПКУ.

За ним основними засобами є матеріальні активи:

  1. що призначаються платником податку для використання у господарській діяльності платника;
  2. вартість яких перевищує 6 000 грн і поступово зменшується у зв’язку з фізичним або моральним зносом та очікуваний строк корисного використання (експлуатації) яких з дати введення в експлуатацію становить понад один рік (або операційний цикл, якщо він довший за рік).

Але до ОЗ не належить вартість землі, незавершених капітальних інвестицій, автомобільних доріг загального користування, бібліотечних і архівних фондів, матеріальних активів, вартість яких не перевищує 6 000 грн, невиробничих основних засобів і нематеріальних активів.

На підставі цих особливостей та норм п. 138.1 ПКУ податківці вказали наступне. Оскільки МНМА вартістю не більше 6 000 грн та строком корисного використання більше одного року не належать до основних засобів, то різниці за такими активами у платника не виникають і у додатку РІ до рядка 03 РІ декларації з податку на прибуток не відображаються.

***

Читайте також: Обліковуєте МНМА: вплив на податок на прибуток

Автор:
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Налогообложение / Налог на прибыль
Теги:
Амортизация , Малоценные необоротные активы , Основные средства , Налог на прибыль

Обратите внимание: новостная лента «Дебет-Кредит» содержит не только редакционные материалы, но также статьи сторонних авторов, разъяснения сотрудников фискальной службы и т.п.

Данные материалы, а также комментарии к ним, отражают исключительно точку зрения их авторов и могут не совпадать с точкой зрения редакции.

Редакция не идентифицирует лица комментаторов, а не модерирует тексты комментариев и не несет ответственности за их содержание.

30 днiв передплати безкоштовно!

Комментарии: 3

Новости по теме

Консультации по теме