Главная Все новости Налогообложение Налог на прибыль

Ремонтируем самортизированные ОС: нужно ли корректировать финрезультат?

На балансе предприятия находятся производственные ОС, которые полностью самортизированы и их остаточная стоимость равна нулю. Что будет происходить в бухгалтерском и налоговом учете, если такие ОС будут отремонтированы?

Коментар до ІПК ДПС від 20.08.2020 р. №3479/ІПК/99-00-05-05-02-06

Нагадаємо, що податковий облік ОЗ регулюється ст. 138 ПКУ (а те, що в податковому обліку вважається ОЗ, визначено пп. 14.1.138 ПКУ). Відповідно в податковому обліку ОЗ амортизуються до нуля. При цьому обов'язку списувати (ліквідувати) ОЗ в разі, якщо його залишкова вартість дорівнює нулю, немає. 

Згідно з пп. 138.3.1 ПКУ розрахунок податкової амортизації ОЗ здійснюється відповідно до НП(C)БО або МСФЗ з урахуванням обмежень, встановлених  пп. 138.3.2 – 138.3.4 ПКУ.

Зокрема, для розрахунку податкової амортизації визначається вартість основних засобів без урахування їх переоцінки (уцінки, дооцінки), проведеної відповідно до положень бухгалтерського обліку.

При цьому може виникнути ситуація, коли в бухгалтерському обліку дооцінені ОЗ продовжують амортизуватись в межах такої дооцінки (з віднесенням відповідної суми амортизації до складу витрат), а от у податковому обліку на такі ОЗ амортизація вже не нараховується.

У підприємства, яке застосовує податкові різниці, у зв'язку з такою амортизацією, виникнуть такі коригування:

  • фінансовий результат до оподаткування збільшується на суму амортизації ОЗ, нарахованої в бухобліку;
  • фінансовий результат до оподаткування зменшується на суму амортизації ОЗ, розрахованої в податковому обліку.

 

А якщо замортизовані ОЗ ремонтуються?

Слід зазначити, що в бухгалтерському обліку витрати на ремонт ОЗ потрапляють або до собівартості продукції/робіт/послуг, які були виготовлені/виконані/надані за допомогою таких ОЗ, або до поточних витрат підприємства. Тобто так чи інакше ці витрати зменшують фінансовий результат до оподаткування.

А що ж в податковому обліку? Податківці у ІПК від 20.08.2020 р. №3479/ІПК/99-00-05-05-02-06 зазначають, що ПКУ не передбачено різниць для коригування фінансового результату до оподаткування на суму витрат на ремонт ОЗ. Те саме стосується і тих ОЗ,  у яких залишкова вартість в податковому обліку дорівнює нулю.

***

Читайте також:

***

УВАГА!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER. Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Автор:
Станислав Горбовцов
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Налогообложение / Налог на прибыль
Теги:
Амортизация , Основные средства , Налог на прибыль , Ремонт

Обратите внимание: новостная лента «Дебет-Кредит» содержит не только редакционные материалы, но также статьи сторонних авторов, разъяснения сотрудников фискальной службы и т.п.

Данные материалы, а также комментарии к ним, отражают исключительно точку зрения их авторов и могут не совпадать с точкой зрения редакции.

Редакция не идентифицирует лица комментаторов, а не модерирует тексты комментариев и не несет ответственности за их содержание.

30 днiв передплати безкоштовно!

Комментарии: 0

Новости по теме

Консультации по теме