Главная Все новости Тематические рассылки Единый налог

«Единый налог» №8(35) | 26.04.2019 г.

Тридцать пятое письмо тематической рассылки «Дебет-Кредит», посвященное исключительно упрощенной системе налогообложения

Це – вже тридцять п'ятий (і восьмий у 2019 році) лист тематичної розсилки «Дебету-Кредиту», яка присвячена виключно спрощеній системі оподаткування. З моменту написання попереднього листа минуло два тижні, тож нам є про що розповісти.

Сьогодні ми:

  • нагадаємо, які наслідки очікують «єдинника» IV групи у разі неподання декларації;
  • дізнаємося, як оподатковувати отримані проценти «єдиннику»-юрособі;
  • з’ясуємо, як визначати дохід експортеру – «єдиннику» з метою його оподаткування;
  • розповімо, чи може фізособа-«єдинник» виписувати ПКО;
  • поговоримо про правила заповнення книги обліку доходів у разі надання турпослуг.

Гарного вам читання!

***

Підприємець-«єдинник» IV групи не подав річну декларацію: наслідки
Дніпропетровські податківці зауважили, що за пп. 298.8.6 ПКУ фізособи– «єдинники» IV групи, які у податковому (звітному) періоді не забезпечили дотримання сукупності умов перебування на IV групі єдиного податку (зокрема, не подали річну декларацію), зобов’язані:

  • сплатити у поточному році єдиний податок у розмірі, що розраховується, виходячи з 25% річної суми податку за кожний квартал, протягом якого платник перебував на IV групі платників єдиного податку;

  • з наступного податкового (звітного) кварталу перейти на застосування ставки єдиного податку, визначеної для платників єдиного податку ІІІ групи, або відмовитися від застосування спрощеної системи оподаткування.


Юрособа-«єдинник» отримала проценти за строковим депозитом: як оподатковувати?
У ІПК від 25.03.2019 р. №1241/ІПК/15-32-12-04-17 податківці навели норму п. 293.5 ПКУ. Але вона стосується тільки фізосіб-«єдинників».

При цьому отримання юрособою-«єдинником» пасивних доходів у вигляді процентів, отриманих від банку за користування коштами на рахунку (як депозитному, так і поточному), не належить до заборонених видів діяльності.

Тому отримані проценти за депозит мають оподатковуватися за відсотковою ставкою у розмірі 5% або 3% (якщо особа є платником ПДВ).


Фізособа-«єдинник» здійснює експорт товарів: що з доходом?

Податківці у «ЗІР» (підкатегорія 107.04) нагадали, що фізособа-«єдинник» визначає дохід за коштами, отриманими у іноземній валюті, двома частинами. А саме:

  • у гривні, що надійшла на гривневий рахунок від обов’язкового продажу (дата отримання доходу – дата отримання гривневих коштів);

  • у валюті за курсом НБУ на дату зарахування залишку валюти на валютний рахунок платника податку (з транзитного рахунку банку).


Чи відображається «єдинником» сума туристичного збору у Книзі обліку?
Податківці в ІПК від 05.04.2019 р. №1462/Х/99-99-13-02-03-14/ІПК зазначили, що суми туристичного збору, утримані податковим агентом щодо справляння та сплати цього збору, не є доходом такого платника єдиного податку і, відповідно, не відображаються в декларації платника єдиного податку.

Проте у Книзі обліку доходів відображається вся сума коштів, яка надійшла на поточний рахунок платника податку та/або яку отримано готівкою (зокрема, у вигляді туристичного збору).

Про це докладніше читайте у нашому коментарі до згаданої індивідуальної консультації.


Чи може фізособа-«єдинник» виписувати ПКО?
У підкатегорії 109.15 «ЗІР» податківці наголосили, що фізособи-«єдинники», які здійснюють готівкові розрахунки з покупцями, не ведуть касову книгу та не виписують прибуткові касові ордери.

Такі платники податків на вимогу покупця надають касовий чек, товарний чек, розрахункову квитанцію, що підтверджує факт продажу товарів.

***

Наразі це все.
Більше новин на тему єдиного податку ви завжди знайдете тут, а консультацій – ось тут.

До зустрічі!
Ваш «Дебет-Кредит»

Доступ к полному тексту этой новости возможен только для подписчиков пакетов «Эксперт», «Профи» и «Тематические рассылки от редакции». Если вы подписчик, пожалуйста, авторизируйтесь.

Или оформите подписку, перейдя по ссылке; стоимость минимального пакета «Тематические рассылки» составляет лишь 49 грн в месяц.

Спасибо за понимание.

Автор:
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Тематические рассылки / Единый налог
Теги:
1 группа ЕН , 2 группа ЕН , 3 группа ЕН , 4 группа ЕН , Единый налог , Предприниматели

Обратите внимание: новостная лента «Дебет-Кредит» содержит не только редакционные материалы, но также статьи сторонних авторов, разъяснения сотрудников фискальной службы и т.п.

Данные материалы, а также комментарии к ним, отражают исключительно точку зрения их авторов и могут не совпадать с точкой зрения редакции.

Редакция не идентифицирует лица комментаторов, а не модерирует тексты комментариев и не несет ответственности за их содержание.

Комментарии: 0

Новости по теме