Головна Усі новини Спрощена система Фізособи — підприємці на загальній системі

При наданні разової поворотної фіндопомоги не обов’язково переходити зі спрощеної системи на загальну

Надання разової поворотної фіндопомоги госпсуб'єктом, що займається тваринництвом, рослинництвом, а також професійною, науковою та технічною діяльністю, не є фінансовим посередництвом і не є підставою для переходу платника єдиного податку третьої групи на загальну систему

ДФС зазначають, що надання разової поворотної фіндопомоги госпсуб'єктом, який займається тваринництвом, рослинництвом, а також професійною, науковою та технічною діяльністю, не є фінансовим посередництвом і не може бути підставою для обов'язкового переходу платника єдиного податку третьої групи на загальну систему оподаткування відповідно до вимог частини 5 пп. 298.2.3 п. 298.2 ст. 298 ПКУ.

Нагадаємо, платники єдиного податку можуть самостійно відмовитися від спрощеної системи оподаткування у зв'язку з переходом на сплату інших податків і зборів, визначених ПКУ, з першого числа місяця, наступного за податковим (звітним) кварталом, у якому подано заяву щодо відмови від спрощеної системи оподаткування у зв'язку з переходом на сплату інших податків і зборів. 

Згідно з ст. 181 та 182 ПКУ реєстрація особи як платника ПДВ може здійснюватись як в обов'язковому порядку, так і за добровільним рішенням особи. Зокрема, обов'язковій реєстрації як платника ПДВ підлягає особа, у якої загальна сума від здійснення операцій з постачання товарів/послуг, що підлягають оподаткуванню згідно з розділом V ПКУ, у тому числі з використанням локальної або глобальної комп'ютерної мережі, нарахована (сплачена) такій особі протягом останніх 12 календарних місяців, сукупно перевищує 1 млн грн (без урахування ПДВ).

Автор:
«Дебет-Кредит»
Джерело
ДФСУ
Рубрика:
Спрощена система / Фізособи — підприємці на загальній системі
Теги:
3 група ЄП , Єдиний податок

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції.

Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі

Хочете отримувати

найважливіші новини від «Дебету-Кредиту»?