Головна Усі новини Спрощена система Фізособи — підприємці на єдиному податку

Як визначається дохід від експорту товарів "єдинниками"

ДФС розповіла, як визначити дату отримання доходу "єдинником" III групи при здійсненні експорту товарів та чи необхідно враховувати при цьому курсову різницю, яка виникає при перерахунку операцій, виражених в інвалюті

ДФС у Закарпатській області у листі від 19.08.2016 р. №313 роз'яснила, що розподільчі рахунки використовуються банківськими установами при перерахуванні певних видів доходів в іноземній валюті на поточні рахунки клієнтів як транзитні. Тому до складу доходу платника єдиного податку від здійснення операцій з експорту товарів (робіт, послуг) включається сума коштів, яка надійшла на поточний рахунок в гривнях від обов’язкового продажу на міжбанківському валютному ринку України. При цьому валютні кошти перераховуються у гривні за офіційним курсом Нацбанку на дату надходження їх на валютний рахунок фізособи-підприємця з метою включення їх у дохід підприємця.

Щодо необхідності врахування при визначенні доходу позитивної курсової різниці від продажу банком інвалюти та перерахунку курсової різниці на залишки коштів на валютному рахунку, податківці зазначили: курсова різниця, яка виникає при перерахунку операцій, виражених в іноземній валюті, не є доходом підприємця-платника єдиного податку.

Автор:
«Дебет-Кредит»
Джерело
ДФС у Закарпатській області
Рубрика:
Спрощена система / Фізособи — підприємці на єдиному податку
Теги:
Експорт , Єдиний податок , ЗЕД

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції.

Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі: 2

Новини по темі

Консультації по темі

Хочете отримувати

найважливіші новини від «Дебету-Кредиту»?