Головна Усі новини Спрощена система Фізособи — підприємці на єдиному податку

Внесення на рахунок готівки, відображеної у Книзі обліку доходів: як заповнити призначення платежу?

Податківці роз'яснили, що в такому разі в платіжному дорученні зазначається призначення платежу - виручка за певний період

ДФСУ в індивідуальній податковій консультації від 09.11.2017 р. №2561/П/99-99-13-01-02-14/ІПК роз'яснила: якщо підприємець-"єдинник" вносить на свій поточний рахунок у банку, відкритий для здійснення підприємницької діяльності, суму готівки, яка на момент внесення уже була відображена у Книзі обліку доходів, то в платіжному дорученні зазначається призначення платежу - виручка за певний період.

Таким чином, зазначена виручка повторно не включається до доходу платника єдиного податку.

 

Від редакції

Власні кошти, внесені на розрахунковий рахунок, який відкрито для здійснення підприємницької діяльності, включаються до доходу підприємця на єдиному податку. На цьому наполягала ДФС у м. Києві у листі від 25.03.2016 р. №2516/К/26-15-13-02-15, про який ми писали тут.  Зауважимо, що ця позиція податківців не є новою. Зокрема, аналогічне роз’яснення розміщено на ресурсі "ЗІР" (категорія 107.04).

До "загальносистемників" фіскали більш лояльні: власні кошти, які такий підприємець зараховує на розрахунковий рахунок, не включаються до доходу (виручки у грошовій формі та натуральній) та не відображається у Книзі обліку доходів та витрат (лист ДФС у м. Києві від 18.12.2015 р. №4024/К/26-15-12-02-14, підкатегорія 104.04 ресурсу "ЗІР").

Аналогічно і для самозайнятих осіб: у разі внесення платником податку грошових коштів, отриманих як дохід з джерелом походження з України або за межами України та раніше оподаткованих відповідно до законодавства, на поточний рахунок, відкритий для здійснення незалежної професійної діяльності, такі грошові кошти до складу доходу самозайнятої особи, яка здійснює незалежну професійну діяльність, не включаються, повторно не оподатковуються та не відображаються в Книзі обліку доходів та витрат (підкатегорія 105.04 ресурсу "ЗІР").

Автор:
«Дебет-Кредит»
Джерело
ДФСУ
Рубрика:
Спрощена система / Фізособи — підприємці на єдиному податку
Теги:
1 група ЄП , 2 група ЄП , 3 група ЄП , Доходи , Єдиний податок , Підприємці , Облік , Готівка

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції.

Коментарі: 10

Новини по темі

Консультації по темі

Хочете отримувати

найважливіші новини від «Дебету-Кредиту»?