• Посилання скопійовано

Податківці роз'яснили особливості виплати декретних «єдиннику» I групи

Підприємці-платники єдиного податку I групи, які сплачують ЄСВ у сумі не менше 0,5 мінімального страхового внеску (352 грн), також мають право на допомогу по вагітності та пологах, але з урахуванням певних особливостей

Податківці роз'яснили особливості виплати декретних «єдиннику» I групи

Про це нагадує ДФС у Закарпатській області.

Відповідно до Закону №1105-XIV допомога по вагітності та пологах надається застрахованій особі, яка є підприємцем, у формі матеріального забезпечення, що компенсує втрату доходу за період відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами.

Така допомога надається застрахованій особі у розмірі 100% середнього доходу, обчисленого у порядку, встановленому КМУ і не залежить від страхового стажу. При обчисленні середнього доходу для розрахунку виплат ураховуються всі види доходу в межах граничної суми місячного доходу, на який нараховуються страхові внески.

Частиною четвертою статті 19 та частиною другою статті 26 Закону №1105 визначено, що допомога по вагітності та пологах (зокрема, коли страховий стаж особи за 12 місяців перед настанням страхового випадку становить менше 6 місяців) у розрахунку на місяць обмежується розміром (двома розмірами) мінімальної заробітної плати, встановленої на час настання страхового випадку.

З 01.01.2017 р. фізичні особи-підприємці, які обрали спрощену систему оподаткування та віднесені до I групи платників ЄП, мають право сплачувати ЄСВ у сумі не меншій 0,5 мінімального страхового внеску (абзац другий п. 3 частини першої ст. 7 Закону про ЄСВ). Це призвело до неузгодженості зазначеної норми із положенням частини четвертої ст. 19 та частини другої ст. 26 Закону № 1105.

Таким чином, до узгодження зазначених норм фізичні особи-підприємці, які обрали спрощену систему оподаткування та віднесені до першої групи платників єдиного податку і сплачують єдиний внесок у сумі 0,5 мінімального страхового внеску, при розрахунку допомоги по вагітності та пологах використовують розмір мінімальної заробітної плати на 2017 рік із застосуванням коефіцієнта 0,5, а саме – 1600 грн (3200 х 0,5).

Средній дохід для розрахунку допомоги по вагітності та пологах обчислюється на підставі відомостей, що включаються до звіту про суми нарахованого доходу та суми нарахованого єдиного внеску, що подається до ДФС України.

Тому розрахунок допомоги по вагітності та пологах ФОП, які обрали спрощену систему оподаткування та віднесені до I групи платників єдиного податку і сплачують ЄСВ у сумі 0,5 мінімального страхового внеску, необхідно здійснювати із розміру мінімальної заробітної плати на 2017 рік із застосуванням коефіцієнта 0,5. У разі несплати єдиного внеску в строки, визначені частиною восьмою ст. 9 Закону про ЄСВ, матеріальне забезпечення, виплачене з розміру 0,5 розміру мінімальної заробітної плати, підлягатиме поверненню.

***

Від редакції: Податківці не уповноважені надавати роз'яснення про нарахування декретних та лікарняних. На ці питання має відповідати ФСС. До того ж виплачувати декретні буде ФСС

Джерело: ДФС у Закарпатській області

Рубрика: Спрощена система/ФОП на єдиному податку

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «ФОП на єдиному податку»