• Посилання скопійовано

Мін'юст ініціює чергові покарання для неплатників аліментів

19 квітня Міністр юстиції Павло Петренко презентував у Верховній Раді другий пакет законодавчих ініціатив, спрямованих на захист прав дітей та посилення відповідальності батьків, які ухиляються від сплати аліментів

Мін'юст ініціює чергові покарання для неплатників аліментів

«Ми бачимо реальний результат від запроваджених заходів впливу на боржників. Сотні тисяч найменших українців змогли отримати допомогу, яку не бачили роками. Це дало нам поштовх йти далі – напрацьовувати наступні новації, які назавжди ліквідують таке ганебне явище як несплата аліментів на утримання власних дітей», - наголосив очільник Мін’юсту.

 

Що пропонується?

1) У разі наявності заборгованості зі сплати аліментів понад 6 місяців заборонити займати найвищі посади в органах виконавчої влади та позбавити можливості брати участь у виборах.

«Більше того, якщо хтось вже працює в органах влади, а його заборгованість перевищила 12 місяців – це буде підставою для звільнення такого чиновника чи припинення його повноважень. Це нововведення примусить неплатників, які роками ховалися за депутатськими значками чи посвідченнями держорганів, виплатити заборговане», - заявив Міністр юстиції.

 

2) Нарахування чималої пені на суму заборгованості у разі, якщо горе-батько забув про утримання дитини більше, ніж на рік.

«Не платити аліменти має бути максимально невигідно. Після прийняття наших пропозицій розмір аліментів збільшуватиметься автоматично, залежно від строку несплати. Не платиш 1 рік – заплати додатково 20% від суми заборгованості. Не платиш 2 роки – сума додаткової сплати сягне 30%. Не платиш 3 роки – сума боргу автоматично збільшуєтьсяна 50%», - поінформував присутніх Павло Петренко.

Він звернув увагу на те, що стягувачі у таких справах звільняються від сплати авансового внеску не лише за рішеннями про стягнення аліментів, а й за рішеннями про стягнення додаткових витрат на дитину.

 

3) Автоматичний арешт коштів боржників та притягнення до кримінальної відповідальності осіб, які ухиляються від виконання суспільно корисних робіт. Санкцією за таке правопорушення може бути навіть ув’язнення на строк до 2 років.

«Вкрай важлива ініціатива – збільшення мінімального розміру аліментів на одну дитину.Нині – це менше 1000 гривень. На ці гроші неможливо прокормити, одягнути і підготувати до школи малюка.Ми домагатимемося значного збільшення суми виплат для однієї дитини», - заявив очільник Мін’юсту.

 

4) Окремий блок пропозицій стосується забезпечення прав дітей з інвалідністю та тяжко хворих дітей. Зокрема, повний спектр обмежень буде застосовано до батьків таких дітей, які мають борг 3 місяці.

 

5) Звільнення дітей від обов’язку утримувати непрацездатних «горе» батька або мати у випадку не сплати аліментів понад 3 роки, притягнення до кримінальної відповідальності осіб, котрі злісно ухиляються від виконання суспільно корисних робіт, запровадження системи автоматизованого арешту коштів боржників та заборони відчужувати власне майно.

 

6) Відміна оподаткування аліментів від батьків-нерезидентів та надання податкових пільг батькам, які вкладають кошти в розвиток своєї дитини – оплачують музичну школу, спортивну секцію, навчання у садку чи приватному освітньому закладі.

 

7) Підтримати сім'ї важко хворих дітей. На період оформлення інвалідності той з батьків, хто доглядає за дитиною, матиме право на безоплатну відпустку і матеріальну допомогу від держави.

Все про аліменти читайте тут>>

Джерело: Міністерство юстиції

Рубрика: Суспільство і життя/Суспільство, події

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Суспільство, події»