• Посилання скопійовано

Мінекономіки і Мінфін продовжують дискутувати про макропрогнози

Міністерство економічного розвитку і торгівлі (МЕРТ) і Міністерство фінансів України продовжують дискусію щодо макроекономічного прогнозу на 2013 рік, повідомила перший заступник голови адміністрації президента - представник президента в Кабінеті міністрів Ірина Акімова.

"Зараз відбувається дискусія між Мінекономіки та Мінфіном з приводу уточнення прогнозу на 2013 рік. Я вважаю, що уточнені показники макропрогнозу будуть озвучені разом з внесенням бюджету до парламенту, і вони можуть бути легко враховані між першим і другим читанням", - сказала вона журналістам у кулуарах 9-ї Ялтинської щорічної зустрічі у п'ятницю.

Крім того, представник президента повідомила про можливе коригування макроекономічного прогнозу на 2012 рік: інфляція в поточному році навряд чи досягне раніше позначеного орієнтира 7,9%.

"На сьогоднішній день МВФ прогнозує інфляцію між 5 і 6%", - зазначила І.Акімова.

Разом з тим голова МЕРТ Петро Порошенко уточнив журналістам, що макропрогноз на 2012 рік уряд не змінював і проект держбюджету-2013 побудований на раніше озвученому макропрогнозі-2012.

"Макропрогнози на 2012 рік не змінювалися. Ми не відкидали перегляду макропоказників за підсумками трьох кварталів 2012 року, але три квартали ще не закінчилися. Проект держбюджету-2013 розрахований на попередньому прогнозі без зміни макропоказників", - сказав він.

Як повідомлялося, Кабмін на засіданні в середу схвалив законопроект про держбюджет-2013 на основі прогнозу зростання ВВП в наступному році на 4,5% (номінальний обсяг - 1,688 трлн грн) при інфляції 5,9%.

При цьому чинним офіційним макроекономічним прогнозом у 2013 році допускається зростання ВВП в діапазоні 4,5-6,5% при інфляції 5,9-6,2%: таким чином, уряд використав для підготовки проекту держбюджету-2013 найбільш песимістичні припущення .

Уряд заклав у держбюджет на 2012 рік прогноз зростання реального ВВП на 3,9% (номінальний - 1500 млрд грн) при інфляції 7,9%. За підсумками семи місяців поточного року ВВП країни виріс на 2% при дефляції 0,1%, проте в третьому кварталі очікується падіння ВВП, у порівнянні з аналогічним періодом 2011 року.

Експерти міжнародних фінансових організацій та незалежні експерти оцінюють ймовірне зростання української економіки в цьому році на рівні 1-3%. Консенсус-прогноз, складений Мінекономрозвитку на основі оцінок різних експертів, у серпні був погіршений до 2,3% з 3,2% у квітні.

Джерело: Інтерфакс-Україна

Рубрика: Суспільство і життя/Економіка

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Економіка»