• Посилання скопійовано

Гастарбайтери нам допоможуть. Заробітчани з нами...

За перше півріччя 2012 року в Україну було перераховано приватних переказів на суму 3,6 млрд. дол, це на 3% більше, ніж за аналогічний період минулого року

Приватні перекази - це здебільшого гроші наших гастарбайтерів, які працюють за кордоном. Отримуючи заробітну плату там, вони перераховують в Україну валюту і тим самим допомагають зменшити дефіцит нашого платіжного балансу. До відома, за перше півріччя 2012 року загальна сума прямих закордонних інвестицій в Україну склала 2,7 млрд. дол. Наші заробітчани спрацювали краще, ніж...

До слова, приплив валюти в Україну завдяки приватним переказам зростає з року в рік. За перше півріччя 2010 року в Україну надійшло всього 2,6 млрд. дол. І якщо вже згадали 2010 рік, то було б цікаво подивитися на світову статистику сум грошей, які громадяни своїх країн перераховують собі на Батьківщину. Як то кажуть, заробляють там, а витрачають тут.

Світовим лідером з притоку грошей гастарбайтерів є Китай. Помилочка. Світовий лідер Індія. Індуси в 2010 році перерахували до Індії 54 млрд. дол, а ось китайці в Китай - тільки 53 млрд. дол. На третьому місці знаходяться мексиканці з результатом 22 млрд. дол. На четвертому філіппінці з результатом 21 млрд. дол. А ось на п'ятому місці в світовому рейтингу найбільш заробітчанських країн світу знаходяться... Не вгадали. Французи. За підсумками 2010 року французи перерахували до Франції 16 млрд. дол. А от німці 14 млрд. дол. До слова, Україна в цьому рейтингу за підсумками 2010 року посіла 21 місце, випередивши Росію, Азербайджан, Киргизію, Білорусь, Грузію.

Останнє місце в цьому рейтингу Світового банку посідають чилійці. Вони за підсумками 2010 року перерахували в Чилі тільки 4,4 млн. дол.

Ці дані наводять на думку:

- наскільки точні ці дані. Це тільки офіційні дані приватних переказів. Але є ще і "таємні стежки"

- з яких країн найбільше надходить валюти в Україну

- а може взагалі варто головним експортним потенціалом України зробити експорт робочої сили.

Всі ці питання обговоримо в наступному випуску подкастів 2 жовтня...

Олександр Охріменко, президент Українського аналітичного центру

Джерело: FINANCE.UA

Рубрика: Суспільство і життя/Економіка

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Економіка»