Головна Усі новини Держрегулювання Готівковий обіг та каса

Сплата профспілкових внесків — без РРО

ДФС вважає, що членські внески — це не розрахункова операція, а позареалізаційні надходження, тому застосування РРО є необов'язковим

ДФСУ у листі від 24.03.2016 р. №6490/6/99-99-22-07-03-15 повідомила, що Порядок утримання з працівників членів профспілки членських профспілкових унесків визначено Законом №1045. Згідно з цим Законом, за наявності письмових заяв працівників, які є членами профспілки, роботодавець щомісяця і безоплатно утримує із зарплати та перераховує на рахунок профспілки членські профспілкові внески працівників відповідно до укладеного колективного договору чи окремої угоди в терміни, визначені цим договором. Роботодавець не має права затримувати перерахування зазначених коштів.

При цьому порядок приймання членських профспілкових унесків від непрацюючих членів профспілки, у тому числі і пенсіонерів, чинним законодавством не визначено.

У зв'язку з цим ДФС вважає, що членські внески — це не розрахункова операція, а позареалізаційні надходження, тому застосування РРО є необов'язковим, за умови дотримання оприбуткування до каси профспілкової організації членських внесків готівкою відповідно до вимог Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні.

Усі новини на тему >>>

Автор:
«Дебет-Кредит»
Джерело
Державна фіскальна служба України
Рубрика:
Держрегулювання / Готівковий обіг та каса
Теги:
РРО

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції.

Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі

Хочете отримувати

найважливіші новини від «Дебету-Кредиту»?