Головна Усі новини Держрегулювання Готівковий обіг та каса

ДФС про застосування РРО при відпуску пального через мобільні паливозаправники

Податківці надали роз'яснення щодо застосування РРО при відпуску пального через ПЗП або мобільні паливозаправники при заправлянні власної/орендованої/залученої за договором підряду сільськогосподарської техніки

У індивідуальній податковій консультації  ДФСУ від 15.06.2017 р. №679/6/99-99-15-03-03-15/IПК зазначено: Закон про РРО чітко встановлює, що розрахункова операція — приймання від покупця готівкових коштів, платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо за місцем реалізації товарів (послуг), видача готівкових коштів за повернутий покупцем товар, а у разі застосування банківської платіжної картки — оформлення відповідного розрахункового документа щодо оплати в безготівковій формі товару банком покупця або, у разі повернення товару, оформлення розрахункових документів щодо перерахування коштів у банк покупця.

Згідно зі ст. 3 Закону про РРО суб'єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або у безготівковій формі при наданні послуг у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також операції з приймання готівки для подальшого її переказу, зобов'язані проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи РРО з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок.

На підставі вищезазначеного, податківці зазначають: основним нормативно-правовим актом, що регулює розрахункові операції у готівковій та/або безготівковій формі, є Закон про РРО, який є спеціальним законом. Встановлення норм щодо незастосування РРО у інших законах, крім ПКУ, не допускається.

Перелік операцій, при здійсненні яких РРО не застосовуються, чітко визначено ст. 9 Закону про РРО.

 

Автор:
«Дебет-Кредит»
Джерело
ДФСУ
Рубрика:
Держрегулювання / Готівковий обіг та каса
Теги:
РРО , Пальне

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції.

Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі

Хочете отримувати

найважливіші новини від «Дебету-Кредиту»?