• Посилання скопійовано

QR-код замість чеку: які зміни вносяться до Закону про захист прав споживачів?

Введення нової форми розрахункового документу у вигляді QR-коду потребує змін не тільки до Закону про РРО, а й до Закону про захист прав споживачів. Розглянемо, що нас очікує

QR-код замість чеку: які зміни вносяться до Закону про захист прав споживачів?

Нещодавно ми писали, що останніми законопроектами (тут та тут) пропонується введення такого поняття як «програмний реєстратор розрахункових операцій».

У зв’язку з цим законопроектом №1209 вносяться зміни і до Закону «Про захист прав споживачів». Зокрема, передбачається, що касир зможе надавати покупцю розрахунковий документ, відтворивши на дисплеї програмного РРО (дисплеї пристрою, на якому встановлений програмний РРО) QR-код, який дозволяє особі здійснювати його зчитування та ідентифікацію із розрахунковим документом за структурою даних, що в ньому міститься, або надіслати електронний розрахунковий документ на наданий таким споживачем абонентський номер або адресу електронної пошти.

Відповідно, покупець у разі обміну товару неналежної якості в якості розрахункового документу зможе використовувати раніше виданий продавцем такому покупцю QR-код.

***

Читайте також: Детінізація розрахунків – який законопроект голосуватиметься в Раді? 

 

Автор: Станіслав Горбовцов

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Держрегулювання/Готівковий обіг та каса

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Готівковий обіг та каса»