Головна Усі новини Держрегулювання Готівковий обіг та каса

Продаж товарів через сайт: чи потрібно застосовувати РРО?

Податківці надали чергове роз’яснення щодо необхідності застосовування РРО під час продажу товарів через інтернет-сайт (зокрема, з оплатою за допомогою платіжної системи Portmone)

Коментар до ІПК ДПС від 18.09.2019 р. №284/ІПК/10/13-01-05-08-10

Нагадаємо, що розрахунковою операцією для цілей застосування РРО, є, зокрема, операція з приймання від покупця готівкових коштів, платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо за місцем реалізації товарів або послуг (ст. 2 Закону про РРО).

Водночас п. 12 ст. 9 Закону про РРО визначено, що РРО не застосовуються, якщо в місці отримання товарів (надання послуг) операції з розрахунків у готівковій формі не здійснюються (оптова торгівля тощо).

Крім того, у разі здійснення розрахунків за реалізовані товари (надані послуги) між суб'єктами господарювання виключно через банківські установи РРО не застосовується.

Що НБУ вважає за готівкові розрахунки, ми нещодавно писали тут. Тоді ж в коментарях до цієї новини знов виникло питання: чи слід застосовувати РРО у випадку торгівлі за допомогою інтернет-сайту?

 

Що вважає ДПС?

Податківці нагадують, що місцем проведення розрахунків вважається місце, де здійснюються розрахунки з покупцем за продані товари (надані послуги) та зберігаються отримані за реалізовані товари (надані послуги) готівкові кошти, а також місце отримання покупцем попередньо оплачених товарів (послуг) із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо.

Тобто, коли оплата відбувається платіжною карткою, але не на місці отримання товарів, маємо справу з дистанційним способом реалізації товарів (робіт, послуг).

Податківці нагадують, що реалізація товару дистанційним способом передбачає укладення електронного договору на підставі ознайомлення покупця з описом товару, наданим продавцем у порядку, визначеному цим Законом, шляхом забезпечення доступу до каталогів, проспектів, буклетів, фотографій тощо з використанням інформаційно-телекомунікаційних систем, телевізійним, поштовим, радіозв’язком або в інший спосіб, що виключає можливість безпосереднього ознайомлення покупця з товаром або із зразками товару під час укладення такого договору.

Здавалося б, якщо місце реалізації товарів (робіт, послуг) і місце оплати не спіпадають (оплата проводиться дистанційно), то РРО застосовувати не потрібно. Але податківці вважають інакше.

У коментованій консультації (і у багатьох наданих раніше) наводиться висновок: СГ, які використовуються веб-сайт (інтернет-магазин), зокрема, за допомогою платіжної системи Portmone для продажу товарів (робіт, послуг), повинні мати РРО і реєструвати його на загальних підставах за адресою розміщення такого магазину.  А у разі доставки власною кур’єрською службою можуть зареєструвати РРО на транспортний засіб, яким здійснюється доставка.

Розрахунковий документ в такому випадку видається при безпосередньому наданні товарів (послуг) покупцю.

Зважаючи на те, що споживач, використовуючи веб-сайт (інтернет-магазин), лише обирає товар або послугу, то у разі використання при реалізації товарів (послуг) РРО у чеку зазначаються обов'язкові реквізити, у тому числі назва та код суб’єкта господарювання, адреса магазину, що здійснив реалізацію тощо, що дає змогу визначити, з ким проведено розрахунки за товари (послуги), та у разі виникнення потреби звернутись для обміну.

Зазначимо, що такий підхід податківців не новий. Вони і раніше наполягали на застосуванні РРО у разі оплати товарів через інтернет, зокрема за допомогою платіжних систем Portmone та LiqPay (тут та тут).

Доступ до повного тексту матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо Ви вже зареєстровані на нашому сайті - будь ласка, авторизуйтесь.

Якщо поки що ні - зареєструйтесь прямо зараз: це просто, не вимагає Ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.

Що ще дає реєстрація?

Автор:
Станіслав Горбовцов
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Держрегулювання / Готівковий обіг та каса
Теги:
РРО , Торгівля

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції.

Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі

Хочете отримувати

найважливіші новини від «Дебету-Кредиту»?