• Посилання скопійовано

Уряд підтримав законопроект про організацію колективного управління

20 грудня Кабінет Міністрів України підтримав законопроект «Про ефективне управління майновими правами правовласників у сфері авторського права і (або) суміжних прав», який розробило Мінекономрозвитку

Уряд підтримав законопроект про організацію колективного управління

Про це повідомили у Мінекономрозвитку.

Організації колективного управління (ОКУ) - це органи, яким суб'єкти авторського права і суміжних прав можуть передавати свої повноваження на управління цими правами. Таким чином, ОКУ можуть від імені суб'єктів авторського права і суміжних прав укладати договори з користувачами, погоджувати розмір винагороди (роялті), збирати, розподіляти і виплачувати зібрану винагороду. Саме вони забезпечують захист прав інтелектуальної власності музикантів, письменників, художників та інших.

“В Україні організації колективного управління (ОКУ) за 2016 рік зібрали лише 2,7 млн євро роялті. Це у 310 разів менше, ніж у Великобританії і майже у 652 рази менше, аніж у США. ОКУ працюють неефективно і непрозоро. Це давно пора змінити. Раніше у Парламенті були зареєстровані два законопроекти, які, на жаль, повноцінно не вирішували проблему зі збором та розподілом роялті авторам. Тому разом з міжнародними експертами ми розробили комплексний урядовий законопроект, який дозволить повністю перезавантажити систему колективного управління. Українські митці зможуть нарешті отримувати гідну винагороду за свої творчі зусилля”, - зазначив під час виступу Степан Кубів, Перший віце-прем’єр міністр - Міністр економічного розвитку і торгівлі України.

Законопроект Мінекономрозвитку створює умови для прозорої діяльності організацій колективного управління. Наприклад, залучення авторів до прийняття рішень щодо розподілу зібраних ОКУ коштів. Запропоновані зміни стимулюватимуть авторів та інших суб’єктів авторського права активніше долучатися до захисту результатів своєї інтелектуальної праці.

“Важливий аспект законопроекту - це те, що він врегульовує механізми «розширеного» колективного управління, включаючи можливість правовласника вилучати права, тобто відмовитися від послуг ОКУ, якщо вони не відповідають його інтересам. Це стимулюватиме ОКУ постійно на практиці доводити свою ефективність і розвиватися, щоб задовольняти клієнтів, а відповідно і розвиватиме конкуренцію на цьому специфічному ринку”, - зазначив заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України Михайло Тітарчук під час презентації законопроекту.

Законопроект також передбачає спеціалізацію ОКУ, яка збиратиме кошти у визначеній сфері. Тож користувачі, більшість яких складає малий та середній бізнес, зможуть чітко визначити, кому саме, тобто якій ОКУ, вони повинні сплачувати кошти за користування об’єктами авторського і суміжного прав. Перелік таких ОКУ буде постійно доступним на сайті Мінекономрозвитку.

Законопроект сприятиме більш ефективній роботі та збільшить надходження коштів від використання об’єктів авторського та суміжних прав.

Джерело: Прес-служба Міністерства економічного розвитку і торгівлі

Рубрика: Держрегулювання/Закони та підзаконні акти

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Закони та підзаконні акти»