Головна Усі новини Держрегулювання Ліцензії і дозволи

В який момент ліцензія на алкоголь вважається анульованою?

Ліцензія анулюється та вважається недійсною з моменту одержання суб’єктом господарювання письмового розпорядження про її анулювання

Роздрібна торгівля, зокрема, алкогольними напоями, тютюновими виробами може здійснюватися суб’єктами господарювання всіх форм власності, у тому числі їх виробниками, за наявності у них ліцензії на роздрібну торгівлю, що встановлено ст. 15 Закону України від 19.12.1995 р. №481/95-ВР «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах та пального». Про це нагадав заступник начальника Центрального міжрегіонального управління ДПС по роботі з великими платниками податків Роман Кріль.

Роздрібна торгівля – діяльність по продажу товарів безпосередньо громадянам та іншим кінцевим споживачам для їх особистого некомерційного використання незалежно від форми розрахунків, у тому числі на розлив у ресторанах, кафе, барах, інших суб’єктах господарювання громадського харчування.

Ліцензія на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями, тютюновими виробами, рідинами, що використовуються в електронних сигаретах, видаються терміном на один рік. Для її отримання платнику слід звернутись до податкових органів за місцем торгівлі, а не за місцем реєстрації підприємства. При цьому, ліцензія видається на одне місце торгівлі. У випадку коли один суб’єкт господарювання має декілька місць торгівлі в різних районах, сплата за ліцензії здійснюється по місцю торгівлі в районних податкових інспекціях, пояснив заступник.

Для отримання ліцензії на роздрібну торгівлю алкогольними напоями та тютюновими виробами суб’єкту господарювання необхідно подати наступні документи:

 • заява на отримання ліцензії;
 • платіжне доручення з відміткою банка про сплату;
 • документ, що надає право представляти інтереси суб’єкта господарювання.

У заяві про видачу ліцензії на роздрібну торгівлю алкогольними напоями додатково зазначаються перелік електронних контрольно – касових апаратів (книг обліку розрахункових операцій), які знаходяться у місці торгівлі. У відповідності до норм, ст. 15 Закону №481, ліцензія або рішення про відмову в її видачі видається заявнику не пізніше 10 календарних днів з дня отримання документів. На терміни розгляду заяви впливають такі фактори:

 • затримка фактичного надходження коштів до бюджету;
 • невірно заповнені документи.

Заступник керівника звернув увагу, що у разі здійснення продажу алкоголю через касовий апарат, що не зазначений у ліцензії, підприємство сплатить  штраф у розмірі 200% вартості реалізованого алкоголю, але не менше 10 000 грн, згідно ст. 17 Закону №481. Крім цього, ст. 156 КУпАП встановлена адміністративна відповідальність за торгівлю алкоголем/тютюном без ліцензії – штраф у розмірі від 3 400 грн до 10 200 грн з конфіскацією.

Для відмітки на ліцензії щодо продовження її дії суб’єкту господарювання необхідно звернутися до податкової служби із заявою, до якої додати оригінал ліцензії та копію платіжного доручення з відміткою банку про сплату.

Порядок анулювання ліцензій на роздрібну торгівлю алкогольними напоями, тютюновими виробами врегульовано нормами Закону №481, зауважив Роман Кріль.

Анулювання ліцензії – це позбавлення суб’єкта господарювання права на провадження діяльності, зазначеної в ліцензії.

Заступник керівника зазначив, що ліцензія анулюється шляхом прийняття органом, який видав ліцензію, відповідного письмового розпорядження на підставі:

 • заяви суб’єкта господарювання;
 • рішення про скасування державної реєстрації суб’єкта господарювання;
 • несплати чергового платежу за ліцензію протягом 30 календарних днів від моменту призупинення ліцензії;
 • рішення суду про встановлення факту незаконного використання суб’єктом господарювання марок акцизного податку (стосовно імпортерів);
 • рішення суду про встановлення факту торгівлі суб’єктом господарювання алкогольними напоями або тютюновими виробами без марок акцизного податку;
 • рішення суду про встановлення факту переміщення суб’єктом господарювання алкогольних напоїв або тютюнових виробів поза митним контролем;
 • порушення вимог ст. 15-3 Закону №481 щодо продажу алкогольних напоїв, тютюнових виробів особам, які не досягли 18 років або у не визначених для цього місцях;
 • отримання від уповноважених органів інформації, що документи, копії яких подані разом із заявою на отримання ліцензії, не видавалися/не погоджувалися такими органами;
 • встановлення факту подання заявником недостовірних даних у документах, поданих разом із заявою на отримання ліцензії.

Ліцензія анулюється та вважається недійсною з моменту одержання суб’єктом господарювання письмового розпорядження про її анулювання.

***

УВАГА!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER. Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Джерело
Центральне міжрегіональне управління ДПС по роботі з великими платниками податків
Рубрика:
Держрегулювання / Ліцензії і дозволи
Теги:
Алкоголь , Ліцензія

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції.

Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі