Головна Усі новини Держрегулювання Інше

Президент вніс до Парламенту законопроект про ліквідацію Нацкомфінпослуг

Президент вніс до Верховної Ради пакет законопроектів, що покликані оптимізувати сферу державного регулювання ринку небанківських фінансових послуг

20 липня Президент вніс до Верховної Ради пакет законопроектів, що покликані оптимізувати сферу державного регулювання ринку небанківських фінансових послуг. Про це повідомив Представник Президента у Кабінеті Міністрів Олександр Данилюк.

Законопроекти передбачають ліквідацію Національної комісії, що здійснює держрегулювання в сфері ринку фінансових послуг. Її функції пропонується розподілити між Нацкомісією з цінних паперів та фондового ринку та Національним банком України.

«Ринок небанківських фінансових послуг росте, і буде рости в подальшому. Існує нагальна потреба покращення системи регулювання цього ринку, щоб сприяти його активному розвитку», — пояснив Олександр Данилюк.

Згідно з пропозиціями Президента, НКЦПФР опікуватиметься регулюванням недержавних пенсійних фондів, фондів спільного інвестування, фондів фінансування будівництва, емітентів іпотечних сертифікатів та довірчих товариств, а Національний банк — страхових компаній, кредитних спілок та установ, бюро кредитних історій та фінансових установ (лізингові та факторингові компанії, компанії, що займаються переказами, ломбарди тощо).

«Таким чином ми скоротимо кількість контролюючих та наглядових органів, уникнемо дублювання функцій і підвищимо якість та ефективність державного регулювання. Сьогодні багато функцій по суті дублюються у різних відомствах. Ми не можемо собі цього дозволити»,— зазначив Олександр Данилюк.

За його словами, наступним кроком після оптимізації роботи регуляторів повинна стати реформа самого ринку небанківських фінансових послуг. «Повинні бути впроваджені єдині норми та правила роботи. Ринок необхідно очистити, крім того необхідно посилити незалежність регуляторів. Зокрема, розглядається варіант впровадження ринкового механізму фінансування НКЦПФР, щоб комісія не залежала від державного бюджету»,— сказав Олександр Данилюк.

Джерело
Прес-служба Президента України
Рубрика:
Держрегулювання / Інше
Теги:
Законопроекти

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції.

Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі

Хочете отримувати

найважливіші новини від «Дебету-Кредиту»?