Головна Усі новини Держрегулювання Інше

Уряд схвалив ініціативу Мінфіну з покращення роботи cистеми фінмоніторингу

23 серпня Уряд ухвалив Стратегію реформування системи звітності у сфері запобігання та протидії легалізації доходів, яку розробило Міністерство фінансів

В чому суть?

Стратегія спрямована на внесення змін до законодавства, які зменшать кількість повідомлень про фінансові операції до Держфінмоніторингу. Завдяки цьому, зокрема, банки та інші фінансові установи матимуть можливість направити свої зусилля на виявлення операцій, що викликають підозри і можуть бути пов’язаними з відмиванням коштів та фінансуванням тероризму.

 

Що це дає?

До Держфінмоніторингу надходитиме менша кількість повідомлень. Це сприятиме збільшенню ефективності їх опрацювання. Водночас, зменшення навантаження і кількості часу дозволить фінансовим установам зосередити увагу на операціях, стосовно яких виникла підозра на підставі результатів оцінки та аналізу ризиків. Це значно підвищить ймовірність виявлення підозрілих фінансових операцій і незаконних фінансових потоків.

 

Що далі?

Мінфін разом із Державною службою фінансового моніторингу розробив відповідний законопроект для реалізації Стратегії, який наразі знаходиться на погодженні в інших відомствах. Після схвалення проекту закону Кабінетом Міністрів, він буде поданий на розгляд Верховної Ради. Окрім того, суб’єкти державного фінансового моніторингу також приймуть відповідні нормативно-правові акти, які спрямовані на реалізацію шляхів реформування порядку подання інформації про фінансові операції.

Джерело
Міністерство фінансів України
Рубрика:
Держрегулювання / Інше

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції.

Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі

Хочете отримувати

найважливіші новини від «Дебету-Кредиту»?