Головна Усі новини Держрегулювання Інше

Які зміни відбулися у Положенні про обов’язкові критерії страховика?

Установлено критерій нормативного обсягу активів для страховиків

Нацкомфінпослуг розпорядженням від 03.01.2019 р. №1 затвердила зміни до Положення про обов’язкові критерії і нормативи достатності капіталу та платоспроможності, ліквідності, прибутковості, якості активів та ризиковості операцій страховика, затвердженого розпорядженням Нацкомфінпослуг №850.

Установлено критерій нормативного обсягу активів — це мінімальний обсяг прийнятних активів, необхідний страховику з метою дотримання нормативу платоспроможності та достатності капіталу, нормативу ризиковості операцій та нормативу якості активів, який визначається окремо для кожного такого нормативу у порядку, встановленому цим Положенням.

Також змінами передбачено (новий пп. 9 п. 5), що до суми прийнятних активів не включаються активи, щодо справедливої та/або балансової вартості яких аудитор відповідно до аудиторського звіту щодо проведення обов’язкового аудиту фінзвітності (консолідованої фінзвітності) не зміг отримати достатні аудиторські докази (не зміг підтвердити вартість, за якою актив визнаний у балансі страховика) та/або отримав достатні аудиторські докази і дійшов висновку про викривлення справедливої та/або балансової вартості таких активів. Активи, зазначені у цьому підпункті, будуть віднесені до прийнятних активів після підтвердження аудитором їх справедливої та/або балансової вартості з дати такого підтвердження.

Розпорядження №1 чинне з 05.03.2019 р.

Автор:
Андрій Поритко
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Держрегулювання / Інше
Теги:
Страхування

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції.

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі

Хочете отримувати

найважливіші новини від «Дебету-Кредиту»?