• Посилання скопійовано

Як отримати інформацію з ЄДР: поради від Мін'юсту

Єдиний державний реєстр юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань (ЄДР) – це збірник інформації, яким ми користуємось щодня. Проте і ним треба вміти користуватися! Мін'юст наводить основні правила, які допоможуть в роботі з ЄДР

Як отримати інформацію з ЄДР: поради від Мін'юсту

З огляду на чисельні звернення щодо питань, пов'язаних з державною реєстрацією створення державних органів та наданням належно засвідчених копій документів з реєстраційної справи й інформації з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань (Єдиний державний реєстр), які надходять до Міністерства юстиції України, роз'яснюємо алгоритми отримання вказаної інформації.

Відомості, що містяться в Єдиному державному реєстрі, є відкритими і загальнодоступними (крім реєстраційних номерів облікових карток платників податків та паспортних даних) та у випадках, передбачених Законом України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань» (Закон), за їх надання стягується плата.

Інформація з Єдиного державного реєстру надається у вигляді:

  • безоплатного доступу через портал електронних сервісів до відомостей, які актуальні на момент запиту;
  • витягів у паперовій та електронній формі, що містять відомості, актуальні на момент запиту або на визначену дату.
  • документів у паперовій та електронній формі, що містяться в реєстраційній справі.

Процедуру отримання відомостей з Єдиного державного реєстру, визначено Порядком надання відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, затвердженого наказом Мінюста від 10.06.2016 р. №1657/5, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 10.06.2016 за №839/28969 (зі змінами).

Безоплатний доступ до відомостей з Єдиного державного реєстру в електронній формі надається з метою перегляду, копіювання та друку. Скористатись такою опцією можна за цим посиланням. Пошук здійснюється без реєстрації користувача на порталі за кількома критеріями, зокрема за найменуванням або ідентифікаційним кодом юридичної особи.

Витяг з Єдиного державного реєстру в паперовій формі надається за відповідним запитом заявника шляхом звернення до уповноваженого суб'єкта державної реєстрації, центру надання адміністративних послуг або нотаріуса. Разом із запитом заявник подає документ, що підтверджує внесення плати за надання витягу з Єдиного державного реєстру.

Витяг з Єдиного державного реєстру в електронній формі надається за відповідним запитом через портал електронних сервісів за цим посиланням («Замовити відомості з ЄДР» – «Створити запит») за умови реєстрації користувача на порталі та справляння плати за надання таких відомостей з використанням платіжних систем через мережу Інтернет.

Документи, які містяться в реєстраційній справі, можна отримати в паперовій формі шляхом звернення до центру надання адміністративних послуг, утвореного при суб'єкті державної реєстрації, який відповідно до Закону уповноважений зберігати реєстраційні справи у паперовій формі. Разом із запитом заявник подає документ, що підтверджує внесення плати за надання документа в паперовій формі, що міститься у реєстраційній справі. Плата справляється за кожен отриманий документ.

Розмір плати за надання відомостей з Єдиного державного реєстру регулюється положеннями ст. 36 Закону.

Так, ч. 4 ст. 36 Закону визначено:

  • за надання витягу з Єдиного державного реєстру в паперовій формі справляється плата в розмірі – 0,05 прожиткового мінімуму для працездатних осіб;
  • за надання витягу в електронній формі та документа в електронній формі, що міститься в реєстраційні справі – 75 відсотків плати, встановленої цією частиною за надання відповідного документа в паперовій формі;
  • за надання документа в паперовій формі, що міститься в реєстраційній справі – 0,07 прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Реєстраційна справа в паперовій формі щодо юридичної особи (крім громадського формування та релігійної організації) зберігається у суб'єкта державної реєстрації за місцезнаходженням юридичної особи – у виконавчих органах міської ради міст обласного та/або республіканського Автономної Республіки Крим значення, Київській, Севастопольській міських, районних, районних у містах Києві та Севастополі державних адміністраціях.

***

Читайте також: Як виправляються технічні помилки в ЄДР?

Джерело: Міністерство юстиції

Рубрика: Держрегулювання/Інше

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Інше»