Головна Усі новини Держрегулювання Інше

Онлайн-арешт рахунків за борги: які переваги та недоліки?

Мін'юст надав нове роз'яснення щодо запровадження нового порядку онлайн-арешту рахунків за борги

Міністерство юстиції України на своїй сторінці у facebook розповідає наступне.

Продовжуємо говорити про новий, автоматизований порядок арешту коштів на банківських рахунках боржників. Які його переваги, та чи є недоліки?

Головною перевагою запровадження автоматизації процесу отримання виконавцями інформації про номери рахунків боржників фізичних осіб та сум коштів, які наявні на таких рахунках, а також автоматизації арешту коштів за усіма категоріями виконавчих документів, є те, що впровадження такого функціоналу не лише скоротить матеріальні та трудові ресурси як зі сторони органів примусового виконання рішень, так і банків, а й значно підвищить ?ефективність виконання рішень судів та інших органів (посадових осіб).

Разом із цим не можемо не сказати про недоліки запровадження цього функціоналу. Зокрема, на сьогодні до інформаційної взаємодії, яка здійснюється за допомогою розробленого прикладного програмного інтерфейсу автоматизованої системи виконавчого провадження, здійснили підключення лише 7 банків, із понад 70 зареєстрованих в Україні.

З банками, які не здійснили підключення до системи, взаємодія щодо отримання інформації про номери рахунків боржників фізичних осіб та сум коштів, які наявні на таких рахунках, а також арешту коштів на рахунках боржника, відбувається у паперовому вигляді.

Втім, більшість із зареєстрованих банківських установ уже підключені до тестового середовища системи, ще близько десятка перебувають на стадії консультацій та попередніх налаштувань стосовно підключення до тестового середовища.

Тож, чим більше установ під'єднаються до системи – тим швидше вдасться автоматизувати усю взаємодію між державними, приватними виконавцями і банками.

***

УВАГА!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER. Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Рубрика:
Держрегулювання / Інше
Теги:
Відповідальність , Заборгованість , Банки

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції.

Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!

Коментарі: 1

Новини по темі

Консультації по темі