Головна Усі новини Держрегулювання Інше

У Раді зареєстровані законопроєкти про е-контроль будівельного ринку

У Верховній Раді зареєстровано два законопроєкти про реформування системи містобудівного контролю та нагляду №5655 та №5656

«РБК-Україна» розповідає, що у Верховній раді зареєстровано два законопроекти про реформування системи містобудівного контролю та нагляду №5655 та №5656, які мають на меті впровадження нових інструментів електронного контролю за сферою будівництва.

Про це повідомила співавтор законопроєктів, народний депутат, голова Координаційної ради з вирішення проблемних питань у містобудуванні Олена Шуляк.

Вона розповіла, що співавторами двох документів стали також 145 і 147 депутатів з різних фракцій.

«В основі цих законопроєктів – механізми зміни роботи на будівельному ринку, щоб зробити його максимально ефективним і без корупції. Завдяки впровадженню е-системи на всеукраїнському рівні вдасться побороти хабарництво, яким донині славилася ДАБІ», – пояснила Шуляк.

Державна реєстрація права на виконання підготовчих і будівельних робіт буде відбуватися через електронну систему. Для цього у систему або реєстри мають бути занесені необхідні документи (інформація про право на землю, містобудівні умови та обмеження, позитивний висновок експертизи).

На всіх етапах будівництва передбачені антикорупційні заходи, направлені в тому числі і на збереження історичних пам’яток: згідно з новими правилами, забудовники не зможуть отримати документи на початок робіт, якщо зведення об’єкта передбачене на місці історико-культурної пам’ятки. Повідомляється, що дії нечесних учасників ринку будуть автоматично блокуватися системою.

Також передбачається, що в процес реєстрації прав на початок будівництва вводитимуться нотаріуси та державні реєстратори речових прав на нерухоме майно. Спеціалізовані експертні організації перевірятимуть проєктну документацію на відповідність державним будівельним нормам та іншим вимогам законодавства.

Реформування містобудівної сфери не лише покращить роботу ринку, а і забезпечить більш швидку і ефективну реалізацію програми Президента Володимира Зеленського «Велике будівництво», – зазначила.

***

УВАГА!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER. Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Джерело
РБК-Україна
Рубрика:
Держрегулювання / Інше
Теги:
Будівництво , Електронний документ , Законопроекти

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції.

Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі