Головна Усі новини Держрегулювання ЗЕД

У Митний кодекс введуть поняття "уніфікована митна квитанція"

Сьогодні, 4 квітня, прийнято за основу проект Закону "Про внесення змін до Митного кодексу України щодо уніфікованої митної квитанції"

За прийняття в першому читанні законопроекту №4871 проголосували 235 нардепів, - повідомляє ВРУ.

На сьогодні під час митного оформлення товарів, що переміщаються громадянами, внесення грошової застави, сплати єдиного збору в пунктах пропуску через державний кордон та справляння митних платежів органами доходів і зборів тощо вже використовується уніфікована митна квитанція (МД-1). 

 

Право на визначення форми та порядку застосування МД-1 розпорядженням Кабміну було делеговано Державній митній службі. Це розпорядження, у свою чергу, було ухвалено на виконання положень Митного кодексу, які, щоправда, на сьогодні втратили чинність. Проте у чинному Митному кодексі залишаються формальності, які передбачають необхідність використання МД-1, хоча форма та порядок використання квитанції відсутні.

Законопроектом №4871 пропонується не лише визначити поняття «уніфікована митна квитанція», а й операції, під час здійснення яких може використовуватися така уніфікована митна квитанція, а також надати Міністерству фінансів повноваження щодо затвердження форми та порядку застосування зазначеної квитанції. Це, упевнені в уряді, не допустить втрат бюджету та сприятиме уникненню необґрунтованих затримок і черг на кордоні.

Законопроект також визначає операції, під час здійснення яких може використовуватися така уніфікована митна квитанція.

Джерело
Верховна Рада України
Рубрика:
Держрегулювання / ЗЕД
Теги:
Митниця , ЗЕД

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції.

Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

Новини від Дт-Кт «Дебету-Кредиту» – тепер у Viber!

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі

Встигніть придбати
Податковий кодекс-2020!
закрити +