Головна Усі новини Оподаткування Загальні положення

Порядок надання податкових консультацій: основні зміни

ДФСУ нагадує про зміни в порядку надання узагальнюючих письмових податкових консультацій та індивідуальних податкових консультацій

ДФСУ у листі від 11.09.2015 р. №33705/7/99-99-19-03-02-17 нагадала основні зміни в порядку надання податкових консультацій, який відбулися у зв’язку з прийняттям Закону №655-VIII

Узагальнюючі податкові консультації

1) Змінено визначення узагальнюючої письмової податкової консультації. Відтепер це оприлюднення позиції центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику, що склалася за результатами узагальнення податкових консультацій, наданих контролюючими органами платникам податків.

2) Надаються виключно Мінфіном та підлягають оприлюдненню на офіційному веб-сайті ДФС протягом 5 календарних днів

Індивідуальні податкові консультації

1) Надаються в усній формі — контролюючими органами, а у  письмовій або електронній — контролюючими органами в Криму, містах Києві та Севастополі, областях, міжрегіональними територіальними органами, центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику.

2) Консультація, надана в письмовій або електронній формі, обов’язково повинна містити:

  • опис питань, що порушуються платником податків, з урахуванням фактичних обставин, зазначених у зверненні платника податків;
  • обґрунтування застосування норм законодавства;
  • висновок з питань практичного використання окремих норм податкового законодавства.

3) Консультації оприлюднюються на сайті контролюючого органу, який надав консультацію, протягом 10 календарних днів після дня їх надання без зазначення найменування (прізвища, імені, по батькові) платника податків та його податкової адреси . Наприклад, консультації ДФСУ можна переглянути тут >>>

4) Контролюючі органи на районному рівні мають право надавати консультації виключно в усній формі.

Окрім того, податківці нагадали про зміни у порядку оскарження до суду узагальнюючих та індивідуальних податкових консультацій.

Так, тепер платник податків може оскаржити до суду наказ про затвердження УПК або надану йому індивідуальну консультацію як правовий акт індивідуальної дії, викладені в письмовій або електронній формі, які, на думку такого платника податків, суперечать нормам або змісту відповідного податку чи збору.

Скасування судом наказу про затвердження узагальнюючої податкової консультації або індивідуальної податкової консультації є підставою для надання нової податкової консультації з урахуванням висновків суду.

 Усі новини на тему >>>

Автор:
«Дебет-Кредит»
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Оподаткування / Загальні положення
Теги:
ПКУ , Податкова консультація , Консультації

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції.

Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі: 1

Новини по темі

Консультації по темі

Хочете отримувати

найважливіші новини від «Дебету-Кредиту»?