Головна Усі новини Оподаткування Загальні положення

Бізнес запропонує свої зміни до податкової реформи

Бізнес очікує оприлюднення законопроєкту №1210 та готовий надати свої пропозиції для врахування та внесення відповідних змін, щойно текст документу стане доступним

21 травня Президентом України було підписано закон 466 (законопроєкт  №1210) «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві».

Європейська Бізнес Асоціація очікує на оприлюднення тексту закону, щоб мати змогу ознайомитись із важливими для бізнесу змінами, доля яких залишалась невизначеною близько 5 місяців після прийняття закону.

Ми очікуємо, що у підписаному законі залишились важливі для бізнесу норми, зокрема:

  1. Скасування дискримінаційних «соєвих правок», аби відновити справедливі умови оподаткування та добросовісну конкуренцію на аграрному ринку.
  2. Зменшення штрафних санкцій за несвоєчасну реєстрацію податкових накладних по ПДВ та розрахунків коригування, які не надається отримувачу (покупцю).
  3. Зміни до визначення бази нарахування акцизу на електричну енергію, у зв’язку з запровадженням Закону України № 2019-VIII Про ринок електроенергії.
  4. Норми щодо більш широкого застосування прискореної амортизації.
  5. Збільшення вартісного порогу для визнання активу необоротним.
  6. Збільшення порогу річного доходу (до 40 млн. гривень), у разі недосягнення якого платникам податків дозволяється не застосовувати коригування фінансового результату на податкові різниці.

«Бізнес-спільнота дякує, що голос бізнесу було почуто. Ясність щодо податкових правил є надважливою, аби бізнес міг планувати подальшу діяльність. Деякі норми, передбачені даним документом, вирішують наболілі питання бізнесу вже кількарічної давнини. До прикладу, епопею щодо «соєвих правок», яка триває 2,5 роки. Хоча, звісно, текст містить і суперечливі аспекти, які потребуватимуть змін. Зокрема йдеться про абсолютно недостатній час, відведений бізнесу та контролюючим органам на підготовку до застосування таких масштабних змін. Щойно текст документу стане доступним, бізнес-спільнота надасть свої пропозиції для врахування та внесення відповідних змін.»

Анна Дерев’янко
Виконавчий директор Європейської Бізнес Асоціації

Вкотре наголошуємо і на важливості підтримки бізнесу в умовах коронавірусної кризи та після зняття обмежувальних заходів, аби компанії мали можливість швидше звестися на ноги. Зокрема закликаємо до зниження податкового навантаження на фонд оплати праці, подовження до кінця року дії пільги з податку на землю та податку на нерухомість, та до розробки інших заходів, що стимулюватимуть підприємницьку діяльність та сприятимуть пожвавленню економіки.

Джерело
Європейська Бізнес Асоціація
Рубрика:
Оподаткування / Загальні положення
Теги:
ПКУ , Законопроекти , Податкова реформа - 2020

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції.

Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

Новини від Дт-Кт «Дебету-Кредиту» – тепер у Viber!

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі