Головна Усі новини Оподаткування Загальні положення

Незабаром з'явиться нова версія законопроєкту про податок на виведений капітал

На початку квітня пройшла робоча зустріч щодо узгодження тексту законопроєкту про податок на виведений капітал. Його підготовлено бізнес-середовищем спільно з Офісом простих рішень та результатів

Голова аналітичного центру СУП Андрій Єрашов взяв участь у робочій зустрічі щодо узгодження тексту законопроєкту про податок на виведений капітал, підготовленого бізнес-середовищем спільно з Офісом простих рішень та результатів.

Наразі підготовка документу перебуває на фінальній стадії. Ключова ініціатива проєкту – введення податку для всього бізнесу.
У перший рік запровадження механізму законопроєкт передбачає авансовий платіж з ПнВК у сумі 50% податку на прибуток за попередній рік.

За даними Міністерства фінансів, тільки за 2019 накопичені збитки внаслідок оптимізації платниками податку на прибуток склали 1,4 трлн. грн. А із загальної кількості платників (близько 308 тисяч), 77% загальної суми податку на прибуток сплачується до бюджету 1000 платниками.

У своїх прогнозах МВФ зазначає, що без зміни економічної моделі розвитку економіка України до 2025 року навіть не досягне рівня 2013 року. В той же час, класична модель оподаткування прибутку в сучасному світі стає все менш ефективною. А от, введення ПнВК у перспективі 5 років, за даними Українського інституту майбутнього, дозволить отримати 4-6 млрд дол на рік додаткових інвестиційних коштів за рахунок заміни податку на прибуток та до 1,7-6,4 млрд дол на рік обсяг детінізованого прибутку.

СУП сподівається на якнайшвидше затвердження фінальної версії документу, подання цього проекту Президентом України та швидке прийняття Парламентом.

***

УВАГА!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER. Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Джерело
Спілка українських підприємців
Рубрика:
Оподаткування / Загальні положення
Теги:
Податок на виведений капітал

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції.

Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі