Головна Усі новини Оподаткування Акцизи

ДФСУ про реєстрацію платниками "паливного" акцизу та порядок створення акцизних складів

Якщо відпуск (відвантаження) пального здійснюється на підставі інших договорів, ніж договір зберігання, особа, яка здійснює такі операції, підлягає обов’язковій реєстрації як платник акцизного податку

ДФСУ у листі від 29.03.2016 р. №6854/6/99-99-21-05-15 зазначила, що обов’язок підприємства зареєструватись платником акцизного податку з реалізації пального залежить від виду договору, на підставі якого ним здійснюється передача (відпуск, відвантаження) пального.

Якщо відпуск (відвантаження) пального здійснюється не на підставі договорів зберігання, а на підставі договорів купівлі-продажу, міни, поставки, дарування, комісії, доручення (в тому числі передача на комісійну/довірчу реалізацію), поруки, інших господарських та цивільно-правових договорів або за рішенням суду, іншого компетентного державного органу чи органу місцевого самоврядування, договорів про виробництво із сировини замовника, особа, яка здійснює такі операції, підлягає обов’язковій реєстрації як платник акцизного податку контролюючими органами за місцезнаходженням юридичних осіб, місцем проживання фізичних осіб — підприємців, до початку здійснення реалізації пального.

Окрім того, податківці зазначили: якщо юридична особа надає іншим особам послуги зі зберігання, навантаження-розвантаження пального (крім скрапленого газу природного, бензолу, метанолу), вона повинна створити акцизний склад незалежно від того, хто є власником цього пального.

Реєстрація платника податку здійснюється на підставі подання особою заяви.

У заяві в розрізі КОАТУУ надається інформація про всі введені в експлуатацію пункти (склади, комплекси, станції, інші об’єкти) з реалізації пального. Такі відомості мають містити перелік всіх пунктів з реалізації пального, де платником здійснюються операції, що відносяться до операцій з реалізації пального, незалежно від того перебувають чи ні такі пункти у власності або оренді платника податку.

ДВСУ звертає увагу, що в акті інвентаризації обсягів залишку пального власником такого пального зазначається інформація щодо його залишків, наявних у місцях зберігання у власних або орендованих ємностях, ємностях для транспортування, а також обсягів залишку пального, переданого іншим суб’єктам господарювання на підставі договорів зберігання. Також обов’язково надається інформація щодо правовстановлюючих документів на об’єкти зберігання пального та документів, що засвідчують правові підстави їх експлуатації із зазначенням даних контрагентів за укладеними договорами (код ЄДРПОУ та назва контрагента).

Докладніше про особливості роботи системи електронного адміністрування реалізації пального читайте туттут  і тут. А також в аналітичному матеріалі від ДК ось тут (для передплатників).

Нагадуємо також, що нещодавно Мінфін затвердив форми акцизної накладної та розрахунку коригування до неї, а також заяви про реєстрацію платника акцизного податку з реалізації пального та заявки на поповнення (коригування) залишку пального. Докладніше про це тут >>>

Усі новини на тему >>>

Автор:
«Дебет-Кредит»
Джерело
Державна фіскальна служба України
Рубрика:
Оподаткування / Акцизи
Теги:
Акциз , Реєстрація , Пальне

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції.

Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі

Хочете отримувати

найважливіші новини від «Дебету-Кредиту»?